36. Çocuk Şenliği Atölyeleri İçin Kayıtlar Başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bu yıl 36.’sını düzenlediği “Çocuk Şenliği,” 23 Nisan 2022 Cumartesi günü saat 14.00’te “Herkes Sihirbaz Olacak”  adlı çocuk oyunuyla başlayacak.

 

Şenlik boyunca ücretsiz sahnelenecek oyunlar, İBB Kent Orkestrası Konseri, etkinlik alanlarında yer alacak aktivitelerin yanı sıra düzenlenecek sınırlı kontenjanlı atölyeler çocuklara yeni bir dünyanın kapılarını açacak.

 

Şenlik boyunca sahnelenecek tüm oyunlarımız ücretsizdir. Davetiyeler, Şehir Tiyatroları gişelerinden, https://sehirtiyatrolari.ibb.istanbul/ adresinden ve mobil uygulamamızdan temin edilebilir.

 

Atölyelere, 13 Nisan 2022 Salı günü saat 11:00’den itibaren  https://forms.ibb.gov.tr/sehirtiyatrolari/cocuk-senligi-atolyeleri-basvuru/ adresinden kayıt yaptırılabilir.

 

24 Nisan 2022 Pazar günü düzenlenecek atölyeler:

Keloğlan Türkülü Masal Dinletisi Atölyesi, Beylikdüzü Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 14:00’te 5-9 yaş grubu çocuklar için düzenlenecek.

 

TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Rüstem Avcı ve Masalbilimci Ayşegül Dede’nin hazırladığı atölyede, Horozunu Arayan Keloğlan masalı anlatılırken 7 yöresel türkü seslendirilecek.

 

Farkındalık Dilde Başlar Atölyesi, Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde saat 14:00’te 8-9 yaş grubu çocuklar için düzenlenecek.

 

Merve Çınar Güngör’ün düzenlediği atölyede; çocukların günlük hayattaki dili kullanmada farkındalık kazanmaları ve herhangi bir alanda başarılı olmanın cinsiyete bağlı değil, çalışma ve azimle sağlandığı mesajlarının verilmesi amaçlanmaktadır.

 

Meslekler Atölyesi, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi Stüdyo 1’de saat 14:00’te 7-8 yaş grubu çocuklar için düzenlenecek.

 

Selin Taşdemir ve Evrim Akdağ’ın yürüttüğü bu çalışma, çocukların gelişim sürecinde mesleklerle ilgili cinsiyet kalıp yargılarından uzak, kendi bilgi, beceri ve yetenekleriyle vermelerinde farkındalık sağlamayı hedeflemektedir.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu