Akıllı yüzük, kendi sağlığınızla ilişkinizi değiştirecek

Akıllı yüzük, kendi sağlığınızla ilişkinizi değiştirecek

Akıllı yüzükler nispeten yenidir (İngiliz McLear firmasının ilk akıllı yüzük 2013 yılında satışa sunulmuştur) ve spor bilezikleri gibi yaygın giyilebilir elektronikler kadar yaygın değildir. Akıllı halkaları kullanarak ekipmanı kontrol edebilir , şifreleri saklayabilir, akıllı telefonların kilidini açabilir, temassız ödeme yapabilir ve diğer birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Akıllı yüzük

Yeni “akıllı” yüzük Circular, her şeyden önce bir spor bilekliklerin işlevlerini yerine getiriyor. Gün boyunca vücudun durumu hakkında bilgi toplar ve analiz eder ve refahı iyileştirmek için önerilerde bulunur. Özellikle cihaz, uykunun kullanıcının hayatı üzerindeki etkisini öğrenmenize yardımcı olur ve bunun tersi de geçerlidir.

İzleme verileri, bir akıllı telefondaki özel bir uygulama aracılığıyla görüntülenir. Cihazı kurmak çok basittir,  tüm yazılım güncellemeleri ona kablosuz olarak gönderilir.

Akıllı yüzük, kendi sağlığınızla ilişkinizi değiştirecek

Circular vücut bilgilerini iki sensör (kızılötesi kalp atış hızı sensörü ve ivmeölçer) kullanarak toplar. Yüzük, verileri işleyen ve analiz için Bluetooth aracılığıyla bir mobil uygulamaya gönderen yerleşik bir işlemci içerir. Uygulama, kullanıcının alışkanlıklarını daha iyi anlamak ve kişiselleştirilmiş öneriler sunmak için makine öğrenimini kullanır.

Circular’ın şık tasarımı, çizilmeye dayanıklı, suya dayanıklı, dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Şarj işlemi (2 günlük kullanım için) özel bir cihaz kullanılarak bir saat içinde gerçekleştirilir.

Genelge, Kickstarter’da 179 € ‘ya sipariş edilebilir. Dünya çapında satışlar Ağustos 2020’de başladı.

Akıllı yüzük, kendi sağlığınızla ilişkinizi değiştirecek

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir