Oyunlar ve filmler için 2020’nin en iyi OLED Televizyonlar

Oyunlar ve filmler için 2020’nin en iyi OLED Televizyonlar

Basit kelimelerle yenilikçi teknolojiler.LG’nin en yeni TV’leri, yeni nesil Xbox Series X ve PlayStation 5’i desteklemek için çarpıcı 4K HDR gerçekçiliği ve en son teknolojiyi sunuyor.

Oyunlar ve filmler için 2020'nin en iyi OLED Televizyonlar

Oyunlar ve filmler için 2020’nin en iyi OLED Televizyonlar

OLED teknolojisini düşünün, bu yıl LG CX, GX, ZX ve WX olarak belirlenen 2020 TV serisinin her serisi arasındaki fark nedir.

Piyasadaki en iyi OLED TV’yi arıyorsanız ve satın alırken neye bakacağınızı bilmiyorsanız, Today.Lifestyle’ı anlamanıza yardımcı olacaktır. İyi haber şu ki, 2020’de iyi bir OLED TV satın almak çok daha kolay hale geldi, çünkü model seçimi çok geniş ve bu tür paneller için fiyat etiketi, giriş seviyesinde bile oldukça cazip geldi.

Uygun fiyatlı modellerde bile tüm OLED TV’lerin birinci sınıf segmente ait olduğunu, bu nedenle ileri teknoloji ile donatılmış olduklarını ve yüksek kaliteli işçiliğe sahip olduklarını belirtmek gerekir. Gelecek yıllar için kaliteli bir ürün seçmek istiyorsanız, böyle bir TV satın almak ilk on arasına girmeye benzer.

OLED panellerin yeteneklerini göstermek için LG TV’leri kullanarak seçimi daralttık. Güney Koreli üretici, TV pazarında önemli bir oyuncu – üst üste son üç yıldır LG, premium OLED panelleriyle En İyi TV kategorisini kazandı. Bu yıl bir ödül daha kazanmaya çalışıyorlar, bu yüzden neredeyse her bütçeye uygun çok çeşitli CX, GX, WX ve ZX modellerine sahipler.

LG OLED TV’ler, uygun fiyatlı 4K HDR TV’lerden 8K ultra yüksek çözünürlüklü 88 inçlik amiral gemisi modellere kadar geniş bir yelpazeyi kapsar.

Oyunlar ve filmler için 2020'nin en iyi OLED Televizyonlar

Ama hangi TV sizin için en iyisi? Ve LG gerçekten en iyi 4K TV’leri yapıyor mu? Hangi OLED TV’nin evinizde bir yeri hak ettiğini görmek için LG’nin 2020 serisine bakıyoruz.

İşin püf noktası, LG kendi OLED TV’lerini üretmenin yanı sıra OLED panellerini Panasonic, Sony, Hisense ve Philips gibi rakip şirketlere tedarik ediyor olmasıdır. Dolayısıyla, LG markalı bir TV almasanız bile, yine de LG’den bir OLED paneliniz var.

Neden OLED TV satın almalı?

OLED paneli, diğer tüm IPS, VA, MVA, PLS ve hatta QLED’i geride bırakan, renk üretimi açısından piyasadaki en kaliteli paneldir. OLED teknolojisinin özelliği, her bir bileşen pikselin ayrı bir ışık kaynağı olması ve diğerlerinden bağımsız olarak çalışmasıdır. Organik LED’lere dayanan bu tür pikseller, onları tüm modern teknolojilerden niteliksel olarak ayıran arka aydınlatma olmadan çalışır.

Bu, görünür ışığı dağıtmak için matris katmanından geçen TV yapısında ilave LED arkadan aydınlatması anlamına gelen “aktarıcı” olan geleneksel LCD ekranların ana dezavantajıdır. Bu nedenle, bir LCD TV’de gerçekten derin siyahlar elde etmek çok zordur – yine de grimsi bir tonla aydınlanacaktır.

Yalnızca QLED teknolojisine dayalı çok pahalı VA matrisleri, siyah rengin aşağı yukarı doğru görüntülenmesine yaklaştı. Ancak yine de, siyah derinliği gösterme açısından OLED’den daha düşük bir büyüklük sırasına sahiptirler.

Oyunlar ve filmler için 2020'nin en iyi OLED Televizyonlar

OLED TV’ler ayrıca zengin bir doygun renk paleti ve hatta geniş bir aralıkta gösterir. Ve piksellerin arkasında ek bir arka aydınlatma katmanı olmadan, OLED paneller inanılmaz derecede incedir ve özellikle duvara asarsanız, kalınlıkları göz önüne alındığında pratik olarak odada yer kaplamazlar.

OLED TV ekranı, video akışındaki veya video içeriğindeki değişikliklere inanılmaz derecede hızlı tepkiler veren son derece düşük gecikmeye sahiptir. Bu, Xbox Series X ve PlayStation 5 oyun konsollarının sahiplerinin talep edeceği önemli parametrelerden biridir.

OLED TV nasıl seçilir?

OLED paneller için en basit kural, alabileceğiniz en büyük TV’yi seçmek ve odanızda uygun bir yer bulmaktır. Ekran ne kadar büyükse, gerçek bir sinemadaymışsınız gibi o kadar sürükleyici olacaktır.

Oyunlar ve filmler için 2020'nin en iyi OLED Televizyonlar

Çok fazla alanınız ve iyi bir bütçeniz varsa, inanılmaz derecede yüksek 8K çözünürlüğe sahip çarpıcı 88 inç LG ZX OLED TV’yi düşünebilirsiniz. Çoğu alıcı, LG’nin aynı sinematik ölçeği ancak çok daha uygun fiyatlarla sunan popüler 55 ve 65 inç OLED’lerini tercih edecek.

Yeni boyutların yanı sıra LG’nin 2020 modelleri yeni teknolojiler sunuyor. Temel özellikler arasında, LG Deep Learning yapay zeka teknolojisini kullanarak çözünürlüğü ve keskinliği otomatik olarak artıran AI Picture Pro özellikli yeni Alpha 9 Gen 3 çip bulunmaktadır. Tüm 2020 LG OLED modelleri aynı zamanda yüksek dinamik aralıklı video standartlarını da destekler – Dolby Vision (Dolby Labs’tan), HDR10 ve HLG (BBC ve NHK’dan Hibrit Log Gama).

LG OLED TV’ler aynı zamanda en yeni HDMI 2.1 konektörlerine sahip birkaç taneden biridir. Bu, eARC (Gelişmiş Ses Dönüş Kanalı), ALLM (Düşük Gecikmeli Otomatik) ve VRR (Değişken Yenileme Hızı) gibi özellikleri kullandıkları anlamına gelir. Üstelik hepsi 120 Hz yenileme hızı veriyor. İkinci parametre, özellikle oyun konsolu oyuncuları için çekici olacaktır.

Son olarak, LG webOS 5 Smart-TV işletim sistemi güncellendi.Performansı hızlandırmanın yanı sıra, Apple TV gibi en son akış uygulamalarına ve favori spor takımınız canlı oynadığında uyarılar veren yeni Spor Uyarısı moduna sahiptir. En sevdiğiniz filmin galası belirli bir kanalda başladı.

LG’nin 2020 OLED TV dizisi

LG 2020’nin OLED TV’leri birkaç modelle veya daha doğrusu CX, GX, WX, ZX serileriyle temsil edilir. Şimdi seçim yaparken gezinmeyi kolaylaştırmak için bu modelleri netleştirelim:

  • CX, birinci sınıf OLED TV’lerin tüm yenilikçi özellikleriyle donatılmış 55 “, 65”, 77 “temel modeldir;
  • GX – 55 “, 65”, 77 “modelleri, Dolby Atmos Sinema hoparlörleri için ek destek ve kesintisiz duvar montajına sahip galeri tasarımı;
  • WX, ayrı surround ses sistemine ve Duvar Kağıdı tasarımına sahip inanılmaz bir 3,85 mm TV;
  • ZX, ultra geniş 88 inç diyagonal olarak ön siparişle sunulan birinci sınıf bir 8K OLED TV’dir.

Oyunlar ve filmler için 2020'nin en iyi OLED Televizyonlar

LG CX 4K OLED TV’ler

LG CX serisi – 2020 serisindeki Güney Koreli üreticinin en temel OLED TV modeli olduğu söylenebilir. Tasarımcı modellere göre daha uygun fiyat ve modern görüntü işleme teknolojileri, bu TV’leri alıcılar için en çekici hale getiriyor.

Oyunlar ve filmler için 2020'nin en iyi OLED Televizyonlar

LG CX serisi daha uygun fiyatlı olsa da, son teknoloji tasarım, gelişmiş ses, geniş dinamik aralık desteği ve 120 Hz tarama dahil olmak üzere 2020 tasarımcı modelleri gibi ekipmanlarla ödüllendirileceksiniz.

LG GX 4K OLED TV’ler

GX Serisi, Galeri Serisi anlamına gelir. Bu OLED TV’ler, CX ile aynı olağanüstü görüntü kalitesini, ancak çok ince ve estetik açıdan hoş durumlarda sunar. Çoğu OLED TV’nin arkasında derinliği 5 cm’ye çıkaran devasa bir elektronik donanım birimi varken, GX modelleri sadece 2 cm kalınlığında olacak şekilde optimize edilmiştir. bir sanat eseri gibi görünecek – dolayısıyla serinin adı (G-galeri).

Oyunlar ve filmler için 2020'nin en iyi OLED Televizyonlar

Ancak imajıma uyması için yatay standı terk etmek zorunda kaldım – bu serinin TV’leri özel olarak duvara montaj için tasarlandı. Ürünle birlikte verilen boşluksuz, düşük profilli duvar montajı, tüm kabloları gizlice gizlemek için tasarlanmıştır – çarpıcı bir mühendislik parçasıdır.

Şık tasarımının yanı sıra GX, CX ses sistemini yener. Atmos Cinema hoparlörler sayesinde 2.2 kanalda 60W’da surround ve güçlü ses. GX modelleri, modern set üstü kutulardaki film severler veya oyuncular için mükemmel seçimdir.

OLED TV LG WX 4K

LG’nin 2020 WX serisi, Duvar Kağıdı başlığını taşır ve GX Gallery serisine benzer. Ancak büyük farklılıklar var. Her iki seri de aynı 4K OLED panele ve benzer görüntüleme teknolojisine sahipken, farklı ses çözümleri sunarlar.

Oyunlar ve filmler için 2020'nin en iyi OLED Televizyonlar

WX serisi, tüm bağlantı noktaları için bir hub görevi gören ve TV‘nin tüm donanımını barındıran ayrı bir Dolby Atmos ses çubuğu ile birlikte gelir. Bütün bunlar tek bir amaç için oluşturuldu – kasayı duvara montaj için mümkün olduğunca ince yapmak için – panel kalınlığı 3,85 mm’yi geçmiyor. Bu nedenle, dünyanın en ince TV’sini istiyorsanız ve ekstra bir ses çubuğuna aldırış etmiyorsanız, dünyanın en iyi OLED panellerinden biri olan LG‘nin WX’ini seçin.

OLED TV’ler LG ZX 8K

LG Electronics kendisini “Gerçek 8K yetenekleri sunan bir şirket” olarak tanımlıyor.

LG ZX Real 8K OLED ekranlar (OLED88ZX ve OLED77ZX), 8K Ultra HD logosunu taşıyan ilk TV’ler arasındaydı – 8K TV’ler için Tüketici Teknolojileri Birliği kriterlerini karşılıyorlar. Bu sayede CES 2020’de bir sıçrama yaptılar.

Oyunlar ve filmler için 2020'nin en iyi OLED Televizyonlar

Bütçeniz izin veriyorsa ve odanız 88 inçlik devasa bir paneli barındırabiliyorsa, o zaman bu en iyi satın alımınız olacaktır. Amiral gemisi modeller, tüm TV’lerde en son teknolojiyle donatılmıştır ve 12 bit renkte inanılmaz gerçekçi HDR10 ve Dolby Vision sunar. LG, sinematik bir izleme deneyimi için birinci sınıf TV’yi 80W Dolby Atmos ve Atmos Sinema ile donattı.

8K içeriğin şu anda neredeyse yok olmasına rağmen, hala köşede ve yakında her yerde bulunacak. Bu arada, 8K TV’ler artık içeriği otomatik olarak 2K ve 4K’dan 8K’ya yükseltebiliyor. Ayrıca LG ZX’in satın alınması, geleceğin yeni TV standardına önceden hazırlanmak için mükemmel bir neden olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir