4 Ekim Haftası Cinemaximum Vizyon Filmleri

Ekim ayında birbirinden farklı filmlere ev sahipliği yapacak Cinemaximum, 4 Ekim haftası merak edilen filmleri sinemaseverlerin beğenisine sunuyor. Vizyonda yer alan filmlerin yanı sıra Kurye (The Courier), Sansür (Censor), Peter Rabbit: Kaçak Tavşan (Peter Rabbit 2: The Runaway), Paranormal Hikâyeler (Asylum: Twisted Horror and Fantasy Tales), Seance, Canım Dayım, Fulya, Hakikat Şeyh Bedreddin, Defin-Ecin Zulman, Milyonda Bir, Cinni Kabus ve Sinsi filmleri vizyonda sinemaseverle buluşacak.

Pek çok filmi dünyayla birlikte vizyonlara getiren Cinemaximum, her zaman olduğu gibi 4 Ekim haftasında da yerli ve yabancı farklı türlerden yapımları sinemaseverlerin beğenisine sunuyor. Dramdan korkuya, animasyondan gerilime, komediden belgesele kadar pek çok yapımın vizyonda olacağı 4 Ekim haftası sinemaseverler farklı türden filmlerle farklı dünyaların kapılarını aralayacak. Kurye (The Courier), Sansür (Censor), Peter Rabbit: Kaçak Tavşan (Peter Rabbit 2: The Runaway), Paranormal Hikâyeler (Asylum: Twisted Horror and Fantasy Tales), Seance, Canım Dayım, Fulya, Hakikat Şeyh Bedreddin, Defin-Ecin Zulman, Milyonda Bir, Cinni Kabus ve Sinsi filmlerinin vizyonda olacağı 4 Ekim haftasının vizyon programı ve detayları cinemaximum üzerinden takip edilebiliyor.

 

4 Ekim haftası vizyonun öne çıkanları

 

  • Tarihi konulara ilgi duyanların merakla beklediği Hakikat Şeyh Bedreddin, Osmanlı İmparatorluğu’nun duraklama döneminde önemli bir yere sahip olan düşünce insanı Şeyh Bedreddin’in hayatına odaklanıyor.
  • Benedict Cumberbatch hayranlarını sinemaya çekecek Kurye (The Courier), gerilim ve gizem dolu bir film. Filmde, sade bir iş insanıyken MI-6 ve CIA tarafından, Küba Füze Krizi'nin daha büyük bir felakete dönüşmemesi adına Sovyetlerden istihbarat toplamakla görevlendirilen Greville Wynne'nin hikâyesi anlatılıyor.
  • Will Gluck imzalı animasyon filmi olan Peter Rabbit: Kaçak Tavşan, Warner Bros yapımı. Film, başı dertte olan ailesini kurtarmak için zorlu bir maceraya atılan Tavşan Peter'ın hikâyesini konu ediniyor.
  • Semra Dündar yönetmenliğindeki aşk ve dram temalı film Milyonda Bir, şehir hayatını bırakıp yollara düşen bir kadın ile antika arabasıyla uzun yola çıkmış bir adamın hayatlarının kesişmesiyle gelişen olayları konu ediniyor.
  • Yönetmen koltuğunda Aykut Taşkın ve Tahir Tahiroviç’in oturduğu Fulya filminde, Azerbaycan'ın 44 günlük Vatan Savaşı zamanında görev yapan muhabir Fulya Öztürk ve kameraman Halil Kahraman'ın yaşadıkları anlatılıyor. Hiç yayınlanmamış görüntülerle Azerbaycan halkının çektiği acılar, üzüntüler, yıkımlar ve sonunda gelen zafer, belgesel türünde bir filmle seyirciye aktarılıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu