Beydağ’da Parklar Ağaçlandırılıyor

Beydağ Belediyesi bahar aylarının yaklaşması ile mahallelerde bulunan park ve çocuk bahçelerinde kurumuş ağaçların yerlerine yenilerini dikerken yeni açılan parklarda ağaç ve yeşillendirme çalışmalarına başladı.

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar; Atatürk, Cumhuriyet ve Beyköy Mahalleleri'ndeki parklarda incelemelerde bulunarak ağaç dikim çalışmalarını yakından takip etti. Başkan Yılmazlar konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "İlçemizde mahallerde bulunan parklarda ağaçlandırılması gereken eksik yerlere yenisi ve kurumuş olanların yerlerine yeni ağaç dikimlerini gerçekleştiriyoruz.  Yıldız ve Korgalı Sokaklardaki yeni açılan parka çocuklar için oyun grupları, ve yetişkinler içinde oturup dinlenebilecekleri bir ortam kazandıran Başkan Yılmazlar, daha yeşil ve ferah bir ortam için ağaçlandırma çalışmaları da bir an önce tamamlanacak." Dedi

 

Ayrıca Beyköy Mahallesi’ndeki mahallenin eski muhtarlarından merhum Nuri Yurtseven adını taşıyan Yurtseven Parkı da ağaçlandırılarak yeşillendirildi.

Başkan Yılmazlar, ilçedeki yeşil alanların parklara dönüştürülerek park sayısını artırmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu