Çankaya Belediyesi kültür sanat sezonu başlıyor

Sanata ve sanatçıya verdiği destekle Ankara’nın kültür sanat nabzını tutmaya devam eden Çankaya Belediyesi, eylül ayı birlikte yeni sezona başlıyor. Çankaya Belediyesi kültür sanat merkezleri eylül ayında 3 konser, 9 sergi, 3 film gösterimi, tiyatro ve panel etkinlikleri ile Başkentli sanatseverleri buluşturacak.

Birbirinden farklı etkinlikleri sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanan Çankaya Belediyesi, eylül ayı ile birlikte sezona konserler, sergiler, film gösterimleri, tiyatro ve panel ile başlıyor.

 

“SOUND OF EUROPA 2” 22-24 EYLÜLDE

Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda düzenlenecek Sound Of Europa 2 konserleri 22-23-24 Eylül tarihlerinde saat 19.00’da gerçekleşecek. Ücretsiz yapılacak etkinliklerin ilk gününde Kid Colling, Sunkissed Child, Chefket, Candlelight Ficus sahne alacak. 23 Eylül’de ise Effetto Carsico Trio, Vila Navio ve 24 Eylül’de ise Monika Bulanda Trio, Sarp Keskiner & Jan Mittendorp Duo, Deli Teli Çankayalılara müzik ziyafeti verecek.

Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi (DTÇSM) iki resitale ev sahipliği yapacak. Şafak Ceyhan ve Erkan Karagülle dinleyicileri flüt ve gitar tınılarıyla karşılarken Nazlı Hacıalioğlu piyano severlere keyifli anlar yaşatacak. Etkinlikler 29-30 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek.

 

KÜLTÜR MERKEZLERİNDE 9 YENİ SERGİ

Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde ayrıca Sivas konulu Asaf Koçak Portre Karikatürleri Sergisi, Cumhuriyet’in 100. Yılında Sinemanın Büyüsü, Kafkasya Efsaneleri, Amberin Sırları Fotoğraf Sergisi, Yüzüncü Yılda Yüz Yüze, ODTÜ’de Doğanın Suyu-Sesi-Nefesi Fotoğraf Sergisi ve Atölyeler Ortak Sergisi düzenlenecek. Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’nde Başkalarının Sergisi, Fikret Otyam Sanat Merkezi’nde ise Başka Bir Yerde Sekiz Dakika Üç Saniye Sergisi Başkentlilerle buluşacak.

Ankara Japon Filmleri Günü 16 Eylül’de, ödüllü yönetmen Cihan Abdal’ın Zamangah filmi de 28 Eylül’de Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gösterimde olacak.

Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi 27 Eylül’de, ‘Karakırmızı’ adlı yapıtı ile Şair Ertuğrul Özüaydın’ın Ceyhun Atıf Kansu Şiir Ödülü’nü alacağı Ceyhun Atıf Kansu Şiir Ödül Töreni’ne ev sahipliği yapacak. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in ev sahipliğinde düzenlenecek Dil Devrimi’nin 91. Yılı Kutlama etkinliği de yine DTÇSM Sabahattin Ali Konferans Salonu’nda 26 Eylül saat 17.00’de gerçekleşecek.

 

AVRUPA MİRAS GÜNLERİ ANKARA’DA

Avrupa Ulusal Kültür Enstitüleri Ağı EUNIC, Avrupa Miras Günleri’nin ikincisini 16 ve 17 Eylül 2023’te Ankara’da düzenliyor. Yedi Avrupa Büyükelçiliğinin dahil olduğu etkinlikte rehberli turlar, sergiler, konserler ve şehir turları ile Ankara’nın tarihi, sanatı ve mimarisi yeniden keşfedilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu