Covid-19’a Karşı Kontrollü ve temassız sterilizasyon

Sektörünün lider Ar-Ge ve İnovasyon markası olan MİA Teknoloji, Covid-19 salgın sürecinde hayata geçirdiği teknolojik yenilikler sayesinde müşterilerine yüksek performanslı deneyimler yaşatıyor. Güçlü teknolojik altyapısı, etkin insan kaynağı yönetimi ile kaliteli yaklaşımı benimseyen MİA Teknoloji, 15 yıllık sektör tecrübesi ile başarı ve yeniliklere imza atıyor.

Pandemiyle hızlanan dijital dönüşümün dinamiklerini doğru anlayarak müşteri deneyimini yeniden tasarlayan MİA Teknoloji, teknolojiye önemli yatırımlar yaparak kullanıcılarına yüksek performanslı sürdürülebilir çözümler sunuyor. Kaliteli yaklaşım ile hizmetlerini geliştiren MİA Teknoloji, deneyim ekosistemlerini yeniden kurgulayarak hızlı geri bildirim sağlayan teknolojilerle hem zamandan kazandırıyor hem de sağlıkta riski en aza indiriyor.  

Yüksek standartlarda yönetilebilir hastaneler

MİA Teknoloji, hastane bilgi yönetim sistemi alanında geliştirdiği MİA-MED Sağlık Bilişim Sistemi ile hastanelerin tıbbi, idari, finansal, yasal ve tedarik zinciri işlemlerini kolaylaştırıyor. Karmaşık ve detaylı hastane yönetimi için dijital bir yönetim sistemi oluşturan MİA Teknoloji, sağlık çalışanlarının operasyonel etkinliklerini iyileştiren ve hastaların hastane süreçlerini kolaylaştırarak kapsamlı bir yazılım sunan MIA-MED ile yüksek standartlarda yönetilebilir hastaneler oluşturuluyor. Hastanın kabulünden taburculuğa kadar gerçekleşen tüm işlemleri elektronik ortama aktaran sistem sayesinde kayıp dosyalar ve belge sahteciliği azaltılıyor. Hastaneye ait klinik, finans, laboratuvar, eczane, stok ve daha birçok alanda yetkililer için kullanımı kolaylaştıran sistemle güvenlik sağlanıyor.

Entegre modern sağlık bilişim katmanları sayesinde hastanelerin tüm faturalama süreçleri yapay zekâ destekli yazılım ile optimize edilerek hızlı, kayıpsız ve hatasız gönderim sağlanıyor. Talep yönetim sistemi ile hastane stokları otomatik olarak kontrol edilirken, yapay zekâ ile malzeme alımları kontrol ediliyor. Gerçek zamanlı bilgi yönetiminde elverişli çözümler sunan MİA Teknoloji; Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, Bursa Uludağ Üniversitesi Hastanesi ve Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi gibi Türkiye’nin pek çok ilinde önde gelen hastanelere tam hizmet sağlıyor.

Yoğun bakım servislerinde veriler tek ekranda birleşiyor

MİA Teknoloji sunmuş olduğu Yoğun Bakım Bilgi Sistemi ile yoğun bakım servislerindeki yataklardaki tüm hasta bilgilerini, anlık sağlık verileri ve tedavi süreçlerini tek ekranda birleştiriyor. Geliştirilen klinik karar destek algoritmaları sayesinde sağlık profesyonellerinin karar vermelerine destek sağlayan teknolojilerde erken uyarı sistemleri sayesinde hastalara sunulan tıbbi destek süreçlerinin iyileştirilmesi kolaylaştırılıyor.

Sağlıkta mobil çözümler

MİA-MED Sağlık Bilişim Sistemleri sunmuş olduğu mobil çözümler sayesinde uzaktan kontrol edilebilen ve izlenebilen anlık veri girişi, istem ve işlemlerin her an ulaşılabilir olması sağlanıyor. Klinik süreçler için özel olarak oluşturulmuş tablet çözümleriyle hasta başında tüm işlemler yapılabiliyor. Hastanelere sunulan hızlı çözümler sayesinde kritik süreçlerde zaman kazanılırken, verilerin depolanması mümkün kılınıyor.

Kontrollü ve temassız sterilizasyon MİA Teknoloji ile mümkün!

Geçiş kontrol sistemi ile entegre çalışma özelliğine sahip olan Cleanmask-Tech kontrollü maske dağıtım ve el sterilizasyonu ünitesi, temassız pek çok işlemin gerçekleştirilmesini sağlıyor. Kamusal alan ve bina girişlerinde konumlandırılan üniteler sayesinde geçiş yapan kişilerin temassız olarak ateş ölçümü yapılırken, tek kullanımlık paketli steril maske alma ve ellerin dezenfekte edilmesi mümkün oluyor. 

MİA Teknoloji tarafından geliştirilen ve otonom çalışma yeteneği sayesinde kapalı alanlarda engellerden kaçınarak belirlenen rotaya sadık şekilde gezen Otonom Temizlik ve Dezenfeksiyon Robotu ile hareket halindeyken de sterilizasyon işlemi yapılabiliyor. Geliştirilen insan algılama yeteneği ile bulunduğu ortamda insan olmadığını tespit eden robotlar, UVC ışınları ve mist ile hedeflenen alanı sterilize ediyor. Geleceğin teknolojileri arasında yerini alan tam hijyen inovatif çözümler hastane ve ilaç servislerinde kullanım kolaylığı sağlayarak sağlıkta riski en aza indiriyor.

Pandemi koşullarına uygun son teknoloji biyometrik kimliklendirme çözümleri

Geçiş sistemlerinin sunduğu klasik tanımlama ve onaylama sistemleri pandemiyle birlikte değişen dinamiklerle farklı bir boyuta taşınıyor. İnsanların günlük yaşantısına entegre olan ve çoğu ortamda zorunlu hale gelen maske kullanımı, bu sistemlerin doğasını da eş zamanlı olarak etkiliyor. MİA Teknoloji tarafından geliştirilen ''Maskeyle Yüz Tanıma'' algoritması sayesinde, bu durum bir avantaja çevriliyor. Son teknoloji biyometrik kimliklendirme çözümleri sayesinde entegre sistemler iç ve dış ortamlardaki cihazların çalışma senaryoları arasına ekleniyor. Böylelikle tanımlama noktalarında kişilerin maskeleriyle birlikte kontrollü geçiş işlemleri kolaylıkla sağlanıyor.

Yüksek hassasiyetli teknolojiler ile riskli geçişler engelleniyor

Pandemiyle artan kontrollü yaşam karşısında inovatif çözümler üreten MİA Teknoloji’nin geliştirdiği MIA-YTA termal ateş ölçüm ve yüz tanıma sistemi, kalabalık alanda yüksek hassasiyetli ateş ölçümü ve maske algılama özelliği sayesinde riskli geçişleri sesli uyarı sistemi ile engelliyor. Geçiş kontrol işlemlerinde geçmişe yönelik kayıt bilgilerini de hafızasında depolayan sistem sayesinde bilgilerin karşılaştırılmasına ve tespit yapılmasına olanak sağlıyor.

Son teknolojilerle donatılan ve kullanıcı dostu tasarımı ile kolaylık sağlayan ID100-B Multi Biyometrik Kişi Tanıma Sistemi’ne eklenen uzaktan ateş ölçme özelliği sayesinde sıcaklık doğrulaması yapılarak enfekte bireyler kolayca tanımlanıyor. Yüksek doğruluktaki hareket sensörü sayesinde hızlı yüz tanıma yapan sistem, kart okuma, parmak ve parmak damar izi ile geçiş işlemini kolaylıkla gerçekleştiriyor. Müşteri istekleri doğrultusunda farklı ortamlara göre yapılandırılabilen sistem sayesinde güvenli ve isteğe özel modüler bir yapı sunuluyor.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu