Davis Cup kura çekilişi Hilton Istanbul Maslak'ta yapıldı

A Milli Erkek Tenis Takımı’nın Slovenya ile oynayacağı Davis Cup’ta kuralar çekildi. Hilton Istanbul Maslak’ta gerçekleşen kura çekimi törenine Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Slovenya Tenis Federasyonu Profesyonel Gelişim Müdürü Maks Tekavec, İstanbul Gençlik Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu ve Turnuva Başhakemi Lucie Adamovska ile her iki takımın oyuncuları ve kaptanları katıldı.

3-4 Şubat tarihlerinde İstanbul ENKA Spor Kulübü’nde gerçekleşecek Davis Cup World Group I play-off müsabakalarında, A Milli Takımının Slovenya ile oynayacağı karşılaşmaların kura çekimi yapıldı.

Hilton Istanbul Maslak’ta yapılan kura çekim törenine, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Slovenya Tenis Federasyonu Profesyonel Gelişim Müdürü Maks Tekavec, İstanbul Gençlik Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu ve Turnuva Başhakemi Lucie Adamovska ile her iki takımın oyuncuları ve kaptanları katıldı.

Kura çekimi öncesi konuşma yapan Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, “Tenis artık ülkemizde sevilen ve bilinen bir branş haline geldi.  Tenisin Dünya Kupası olan Davis Cup’ta Slovenya ile oynayacağız. Ülkemizde ağırlayacağımız Sloven Milli Takımına hoş geldiniz diyorum. Harika bir merkezde tenis oynayacağız ve güzel iki gün geçireceğiz” dedi. 

Slovenya Tenis Federasyonu Profesyonel Gelişim Müdürü Maks Tekavec ise, başta Türkiye Tenis Federasyonu olmak üzere Enka Spor Kulübü’ne, Hilton Istanbul Maslak’a ve harika organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti. Konuşmasında tesislerin ve tüm alanların oldukça elverişli olduğunu vurgulayan Tekavec,” İstanbul’da çok iyi ağırlandık, burada kendimizi iyi hissediyoruz” dedi.

Kura çekiminin ardından her iki takım basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu