Doctor Who 13. Sezonda Yer Alacak Sürpriz İsimler Belli Oldu!

Doctor Who’nun Flux isimli on üçüncü sezonuna dair yeni fragman yayınlandı. Yayınlanan fragmanla birlikte yeni sezonda yer alacak sürpriz isimler de ortaya çıktı!

 

Jodie Whittaker, Mandip Gill, John Bishop ve Jacob Anderson ile birlikte bu sezonda yer alacak oyuncu kadrosu  şöyle; 

 

Robert Bathurst (Cold Feet, Toast Of London, Downton Abbey), Thaddea Graham (The Irregulars, Us), Blake Harrison (The Inbetweeners, A Very English Scandal, World On Fire), Kevin McNally (Pirates of the Caribbean, Designated Survivor, Downton Abbey), Craig Parkinson (Line of Duty, Intergalactic, The English Game), Sara Powell (Unforgotten, Damned), Annabel Scholey (The Split, Britannia), Gerald Kyd (Cold Feet, Britannia) ve Penelope Ann McGhie (The Crown, Harry Potter).

 

Dizi ile ikonikleşen yaratıklarından Sontaranlar, Ağlayan Melekler, Siber Adamlar ve Ood'un yanı sıra, bir dizi yeni canavar da karşımıza çıkıyor.

 

Baş Yapımcı Matt Strevens yeni sezonla ilgili şunları söyledi: “İzleyicilerin bizimle Flux yolculuğuna katılmalarını sabırsızlıkla bekliyorum. Aşık olacağımız pek çok yeni karakterle şimdiye kadarki en büyük maceramız bu sezon olacak. Bu sezonu çekerken çok eğlendik!”

 

Dizinin kadrosuna dahil olan oyuncular da 13. Sezonla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: 

 

Robert Bathurst“İnsanlar Doctor Who'nun bilim kurgu olduğunu söylüyor. Kurgu? Hayır, her şey oldukça gerçekçi ve göründüğü kadar korkutucu. Bunun bir parçası olmak harika.”

 

Thaddea Graham “Bütün oyuncular ve arka planda çalışan ekip, parçası olmanın mutlak bir ayrıcalık olduğu ikonik Doctor Who ailesine beni kollarını açarak karşıladılar. Bu evrenin büyüsünü onlarla ve elbette harika seyircimizle paylaşmak gerçekten büyük bir onur!”

 

Blake Harrison: “Bu devasa gösterinin bir parçası olmak bir zevk. Öyle tutkulu bir hayran kitlesi var ki! Umarım tüm Doctor Who hayranları yeni sezonu ve bu dizideki rolümü beğenir.”

 

Kevin McNally şöyle diyor: "Doctor Who'nun son sezonunda, Doctor'un evreninin bir parçası olduğum için oldukça heyecanlıyım!”

 

Craig Parkinson:" Bu sezon Doctor Who ailesine katıldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.  Chris'in senaryoları espri, zeka, ışık ve gölge dolu… Bir oyuncu olarak işimi son derece keyifli hale getiriyor! Oğlum bu diziye bayılıyor, kendisi bana onay verdiği sürece, rolümün hakkını verdiğimi bileceğim!” 

 

Sara Powell “Doktor Who'da yer almak, belki de tüm oyuncuların dilek listesinin başında geliyor. İkonik bir Doktor ve oyuncu olan Jodie Whittaker ile çalışmak da benim dilek listemdeydi. O bir efsane!. Oyuncular ve çekim ekibi içeride, dışarıda, kışın, Galler'de yağmurda ve çamurda, herkes maske takıyor ve her 5 dakikada bir test ediliyor. Onların gemisine adım atmayı ve onlarla bu yolculuğa çıkmayı çok sevdim.” 

 

Annabel Scholey: “Doctor Who'nun yeni sezonunun bir parçası olmaktan kesinlikle heyecan duyuyorum. Çekimi çok eğlenceliydi; muhteşem oyuncu kadrosu ve ekiple geçirdiğim her dakikadan keyif aldım…Cadılar Bayramı bu yıl biraz daha ürkütücü olacak!”

 

Gerald Kyd“Böyle ikonik bir gösterinin parçası olmaktan gurur duyuyorum. Böyle bir şey yok! Tarihi, hikayeleri ve hayran kitlesinin mutlak bağlılığı… Şimdi Doctor Who'yu kendim için bir kredi olarak saymaktan onur duyuyorum.   Harika, eğlenceli ve önlenemez Jodie Whittaker ile çalışmak ise başlı başına bir olaydı!”

 

Penelope McGhie: “Yeni sezon için çalışmak büyük bir keyifti. Herkes o kadar misafirperver ve cömertti ki kendimi gerçekten takımın bir parçası gibi hissettim. Diziyi elli yıldan fazla bir süre önce kanepede oturarak izlerken şimdi maceranın bir parçası olacak kadar şanslı olduğuma inanamıyorum!”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu