Dünyanın En Gözde Omuz ve Dirsek Cerrahları İzmir’de Bir Araya Gelecek

İzmir, Omuz Dirsek Cerrahisi Derneği tarafından uluslararası boyutta düzenlenecek Omuz ve Dirsek Cerrahisi Kongresi’ne ev sahipliği yapacak. Kongrede ayrıca fizyoterapi ortak sempozyumu da gerçekleşecek.

 

Omuz Dirsek Cerrahisi Derneği tarafından 12’incisi düzenlenecek Omuz ve Dirsek Cerrahisi Kongresi ve Fizyoterapi Ortak Sempozyumu 13-17 Nisan tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek. 13 – 16 Nisan 2022 aralığındaki yüz yüze toplantılara ev sahipliği yapacak Wyndham Grand İzmir Özdilek Otel’deki kongrenin başkanlığını Prof. Dr. Mustafa Özkan yaparken, 15 Nisan 2022 tarihinde gerçekleşecek Fizyoterapi Sempozyumu’nun başkanlığını ise Prof. Dr. İrem Düzgün yapacak. 17 Nisan 2022 Pazar günü gerçekleşecek Sanal Kongre bölümüyle kongre sonlanmış olacak. Türkiye’nin dört bir yanından katılımcıların yanı sıra konusunda uzman 20’yi aşkın yabancı davetli konuşmacı da kongrede yer alacak.

 

6 Ülkeden 24 Davetli Konuşmacı

Omuz ekleminin değerlendirilmesi, omuz rotator manşet patolojileri, omuz instabiliteleri, proksimal humerus kırıkları, omuz artroplasitisi, Akromio-klaviküler eklem yaralanmaları, biseps tendonu problemleri, dirsek travmaları, dirsek artroplastisi, dirsek çevresi tendinopatiler, sert dirsek, dirsek çevresi tuzak nöropatiler başlıklı 12 ana konunun belirlendiği kongrede 6 ülkeden 24 davetli yer alacak. Kanada, Güney Kore, İtalya, Amerika, İngiltere ve Sırbistan’dan gelecek, konusunda uzman davetli konuşmacıların yer alacağı kongrenin bu yıl ki misafir ülkesi Güney Kore olacak. Kongrede, Güney Kore Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği “Misafir Ülke Derneği” statüsünde ağırlanacak ve derneği temsilen Başkan Sang-Jin Shin’in yanı sıra eski Başkan Yang-Soo Kim, Genel Sekreter Sae Hoon Kim ve yönetim kurulu üyeleri de yer alacak.

 

Yoğun program

Beş gün sürecek 12’inci Omuz ve Dirsek Cerrahisi Kongresi ve Fizyoterapi Ortak Sempozyumu’nun ilk gününde Proksimal Humerus Kırıkları Kursu gerçekleşecek.  İkinci, üçüncü ve dördüncü günde omuz ve dirsek cerrahisi üzerine paneller ve konferanslar planlanırken, üçüncü günde fizyoterapi sempozyumu da düzenlenecek. Programın son günü ise sanal kongre ile panel ve konferanslar düzenlenecek.

 

Önemli bilgiler paylaşılacak

Kongre Başkanı Profesör Doktor Mustafa Özkan, farklı bir program hazırladıklarını belirterek, “ Geçmişi çeyrek asıra ulaşmış Omuz Dirsek Cerrahisi Derneği’nin 12’nci Kongresini; 13-17 Nisan 2022 tarihleri arasında İzmir'de Wyndham Grand Otel’de yapacağız. Bu kongremizde geçmiş kongrelerden farklı bir bilimsel program hazırladık. Kongrenin 17 Nisan bölümünü sanal platformda çevrimiçi olarak yapacağız. Kongremizin en önemli özelliği ise Kore Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği’nin “Misafir Ülke Derneği” statüsünde ağırlanacak olması. Omuz ve Dirsek Cerrahisinde tartışmalı konulara yer verilecek kongremizde, yerli ve yabancı konusunda deneyimli konuşmacılar yer alacak. SECEC-ESSSE (Avrupa Omuz ve dirsek Cerrahisi Derneği) patronajlığında yapılacak kongremizde önemli bilgiler katılımcılarla paylaşılacak” dedi.

 

Güncel yaklaşımlar tartışılacak

Omuz ve dirsek yaralanmaları sonrası uygun tedavi yaklaşımının gerçekleştirilmesinin ekip işi olduğu ve ortopedist-fizyoterapist işbirliği gerektiğinin altını çizen Fizyoterapi Sempozyumu Başkanı Profesör Doktor İrem Düzgün ise, “Omuz ve Dirsek Cerrahisi Kongresi ve Fizyoterapi Ortak Sempozyumu kapsamında hem fizyoterapistler hem de ortopedistler açısından verimli olacağına inandığımız bir program ile 15 Nisan 2022 günü Fizyoterapi Ortak Sempozyumu’nu hazırladık. Alanında uzman fizyoterapist ve ortopedistlerin olduğu, omuz ve dirsek rehabilitasyonunda güncel yaklaşımların tartışılacağı programda katılımcılar ile deneyimler paylaşılacak, bilgiler güncellenecek” diye konuştu. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu