Ege Evleri GAİN’de başlıyor

Ayvacık, Datça, Bodrum, Çeşme, Yelki, Mordoğan… Ege’nin cennet köşelerinde inşa edilmiş, rüya gibi evleri keşfetmeye hazır mısınız? GAİN’in 10 bölümlük yepyeni belgesel serisi ‘Ege Evleri’, en değerli mimarlık ödüllerini toplayan, özgün ve akılcı detaylarıyla benzerlerinden ayrılan tasarımları ekrana taşıyor. ‘Ege Evleri’, 6 Ekim’den itibaren GAİN’de yayında.

 

Kimi deniz kenarında, kimi ormanın içinde, kimi düşmeden yürünemeyecek kadar yalçın bir kayalığın üzerinde… Denize, güneşe, ağaca, kısacası doğaya ve hayata açılan, rüya gibi Ege evlerini keşfetmeye hazır mısınız?

 

GAİN’in yepyeni belgesel serisi ‘Ege Evleri’nde, izleyici Türkiye’nin cennet köşelerinden, en değerli mimarlık ödüllerini toplayan çok özel yapılarla tanışacak. Sıradışı fikirler ve özel dokunuşlarla fark yaratan bu tasarımların hikâyelerini ve hangi zorlukları alt ederek yapıldıklarını, ev sahipleri ve mimarlarının anlatımıyla izleyecek.

 

10 büyüleyici ev

10 bölümden oluşan ‘Ege Evleri’nin her bir bölümünde farklı bir ev anlatılacak. Farklı özelliklere sahip olsalar da bu 10 evin ortak yanları, büyüleyici Ege coğrafyasıyla bütünleşmeleri ve evin cansız dört duvar değil, her ayrıntısıyla yaşayan bir mekân olduğunu ispat etmeleri. Bu özel mimari tasarımlarla tanışmak isteyenler için ‘Ege Evleri’ 6 Ekim’den itibaren GAİN’de yayına giriyor.

 

Gezilen Evler:

Yalın Kaya Evi / Ayvacık

Datça House / Datça

Exploded House / Bodrum (Türkbükü)

Ma Vie La / Çeşme (Ilıca)

Gümüşsu Villaları / Bodrum (Gümüşlük)

T House / Mordoğan

Demir Tatil Evleri / Bodrum (Torba)

Koray Arslan Evi / Yelki

Orhan Erdil Evi / Çeşme

Insight House / Kaş

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu