İlk İftar Programı Aşevi’nde Düzenlendi

Çorlu Belediyesi tarafından ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen iftar programı Aşevi'nde kurulan iftar sofralarıyla başladı.

 

Çorlu Belediyesi'nce gerçekleştirilen ilk iftar yemeğinde Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, CHP Çorlu İlçe Başkanı Özgür Ertaş, AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Mustafa Keskin, MHP Çorlu İlçe Başkanı İlhan Ermeydan, İYİ Parti Çorlu İlçe Başkanı Mehmet İlker Atasever ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları Adnan Kum, Güner Çetin, Özcan Veysel Tunçcan, Kemaleddin Avcı, Hakan Öztürk, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri ile vatandaşlar bir araya geldi.

 

İftar organizasyonunda iki bini aşkın vatandaş iftar sofralarında bir araya geldi. İftar programı okunan dua ve Çorlu Belediyesi'nin ikram çeşmesinden şerbet ikramı ile son buldu.

 

Ramazan ayında paylaşma ve dayanışma duygularının doruğa çıktığının altını çizen Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, pandemi nedeniyle iki yılın ardından vatandaşlarla yeniden bir araya geldiklerini ve kucaklaştıklarını ifade ederek, "Geride bıraktığımız süreç içerisinde ülkemizi ve tüm dünyayı sarsan koronavirüs salgını nedeniyle iftar organizasyonu düzenleyememiştik.

 

Bugün gelinen noktada her ne kadar vakalar az miktarda da olsa planlamalarımızı olumsuz yönde etkiledi. Çorlu Belediyesi olarak her türlü olasılığa karşı tedbiri elden bırakmamak adına bu yıl sınırlı sayıda iftar programı düzenleme kararı aldık. Ramazan ayı boyunca farklı noktalarda kurulacak iftar sofralarımızda vatandaşlarımızla buluşmaya devam edeceğiz. Tüm halkımızın ramazan ayını bir kez daha en içten duygularımla kutluyor, bereketli ve hayırlı ramazanlar diliyorum." dedi.

 

Ramazan ayında Çorlu Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek iftar programı şöyle:

12 Nisan 2022 Salı – Cezzar Mustafa Ersin Ortaokulu

15 Nisan 2022 Cuma – Havuzlar Ortaokulu

19 Nisan 2022 Salı – Çorlu Belediyesi Kapalı Pazar Yeri

22 Nisan 2022 Cuma – Atakent Kapalı Pazar Yeri

27 Nisan 2022 Çarşamba – Hıdırağa Mahalle Meydanı

30 Nisan 2022 Cumartesi – Çorlu Belediyesi önü

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu