İzmir Mardinli Genç İşadamları Derneği’nin (İMGİAD) 2. Olağanüstü Genel Kurulunu gerçekleştirildi

Güven Tazeleyen Başkan Erdal Ataklı’dan vurgu dolu mesajlar

 

BEN DEĞİL, BİZ DUYGUSUYLA YÖNETECEĞİZ

Gazetem İzmir / Yusuf ERKEK -İzmir Mardinli Genç İşadamları Derneği’nin (İMGİAD) 2. Olağanüstü Genel Kurulu 01.04.2022 Cuma günü Konak Doktor Selahattin Akçiçek Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Hafta içi yapılmasına rağmen yoğun ilgi gösterilen kongreye tek aday olarak giren mevcut başkan Erdal Ataklı oyların hepsini alarak güven tazeledi.

 

YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

Hafta içi yapılmasına rağmen birçok kongreden daha fazla katılımcının bir araya geldiği kongre Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerin hatırasına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Divan heyetinin seçilmesi sonrası oylanan faaliyet raporuyla birlikte gerçekleşen seçimde divan heyeti başkanlığı görevini Eski Milli Eğitim Müdürü Seyfettin Yılmaz yaparken İzmir Mardinliler Federasyonu Eski Başkanı Mehmet Şakin Irmak, Eczacı iş insanı Fevzi Bayram, Bürokrat Ramazan Baran heyet içerisinde yer aldı.

 

BAŞKAN ATAKLI’DAN BİRLİK VURGUSU

İMGİAD 2. Olağan Genel Kurulu’nda tek başına aday olarak giren ve oyların hepsini alarak güven tazeleyen İMGİAD Başkanı Erdal Ataklı birlik vurgusu yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: Bugün 2’ncisini gerçekleştirdiğimiz ve pandemi sebebiyle olağanüstü yapmak durumunda kaldığımız kongremize hoşgeldiniz. İzmir Mardinliler Federasyonu çatısı altında yöneticilik, 2 dönem Gençlik Kolu Başkanlığı görevleri haricinde İzmir’de yöre derneklerinde de aktif hizmetlerim neticesinde bundan 6 yıl önce kurucu 7 üyemizle birlikte kurduğumuz derneğimizin 2. Olağanüstü genel kurulunu gerçekleştiriyor olmaktan, sizin gibi geniş bir toplulukla bunu gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyum. Erdal Ataklı olarak hiçbir zaman ben duygusu içerisinde hareket etmedim, her zaman biz diyerek birliktelikten yana oldum. Bundan sonraki süreçte de birlikteliğimizi ileriye götürmek, iş insanlarımızı bir araya getirmek, ihtiyacı olanlara yardımcı olmaya çalışacağız. Yönetim kurulu olarak aldığımız karar doğrultusunda adı İzmir Mardinli Genç İşadamları Derneği olan derneğimizin ismini İzmir Mardinli Girişimci İş İnsanları Derneği olarak değiştirmeye karar verdik. Böylece daha kapsayıcı ve daha da büyüyen bir dernek olma yolunda ilk adımımızı atmış bulunuyoruz. Bizleri yalnız bırakmayarak yanımızda olan çok değerli İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Bedriye Tunçsiper’e, Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Doktor Adnan Ayhancı’ya, CHP İzmir Milletvekilimiz Sayın Tacettin Bayır’a, Siyasi Parti Temsilcilerimize, STK Başkan ve yöneticilerine, tarihçilerimize çok değerli iş insanlarımıza, İMGİAD üyelerimize huzurunuzda teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.”

 

PROF. DR ADNAN AYHANCI’DAN GURUR VERİCİ MESAJLAR

İMGİAD üyelerini kongre günü yalnız bırakmayarak görev yeri Eskişehir’de olan, bilim dünyasının duayeni, yapay kan mucitlerinden, dünyada ilk defa taş suyunun kanser üzerinde etkisini araştıran Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Doktor Adnan Ayhancı kongrede yaptığı konuşmada İMGİAD ailesinin birlik ve beraberliğine vurgu yaparak şu ifadelere yer verdi: “Mardinli bir hemşeriniz olarak bugün İMGİAD’ın 2. Olağanüstü Genel Kurulu’nda bulunmaktan onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Gördüğüm topluluktan ve birlikten dolayı bir kez daha anladım ki aile olmak için kan bağına ihtiyaç yoktur, birlik olmaya, birbirimize yardımcı olmaya ihtiyacımız vardır. Bu anlamlı günde yanınızda olmaktan dolayı mutlu olduğumu bir daha ifade etmek istiyor, birlik ve beraberliğinizin daim olmasını diliyorum.”

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu