Kemer Spor Turizmi İle Canlanıyor

Kemer’de nisan ayı sonu ve Mayıs ayı içerisinde birçok uluslararası spor aktivitesi düzenlenecek. Konu ile ilgili olarak Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun ev sahipliğinde, Kemer’de yer alan Sivil Toplum Kuruluşları Başkan ve Yöneticileri ile turizmcilerin katılımı ile bir toplantı düzenlendi.
 
Toplantıya Kemer Turistik Otelciler Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı Başkanı Volkan Yorulmaz, Kemer Turizmci İş Adamları Derneği ( KEMİAD) Başkanı Rıza Sönmez, Kemer Esnaf Odaları Başkanı Bolat Ünsal, Kemer Şoförler Odası Başkanı Mustafa Tıraş, TÜRSAB Batı Antalya Temsil Kurulu Yönetim Kurulu Üyesi Cevdet Başkan ile STK Yönetim Kurulu üyeleri ve otel temsilcileri katıldı.
 
Beş ayrı organizasyona ev sahipliği yapacağız!
Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu yaptığı açıklamada“ Yaklaşık iki yıldan bu yana pandemi nedeniyle uzak kaldığımız etkinlikler artık start alıyor. Son dönem Ukrayna-Rusya savaşı ile durgun bir dönem yaşıyoruz. İnşallah bu savaş bir an önce biter ve hepimiz derin bir nefes alırız.  Her şeye rağmen bölgemizin canlı tutulması adına elimizi taşın altına sokuyoruz. Özellikle bölgemizi spor turizmi ve etkinlikleri ile canlandırıyoruz. Nisan sonu itibarıyla Mayıs ayı genelinde birçok uluslararası spor etkinliklerine Kemer olarak ev sahipliği yapacağız. Önümüzde beş ayrı organizasyonumuz olacak. Bisiklet, koşu, yüzme, dalış etkinleri ile Kemer’e çok sayıda yerli ve yabancı misafirimizi bekliyoruz. Bu etkiliklere binlerce sporcu katılırken, Kemerimizin eşsiz coğrafyasını da görme şansı bulacaklar. Kemer Belediyesi olarak Kemer tanıtımına olan desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz ”dedi.
 
Kemer hangi etkinliklere ev sahipliği yapacak?
22-24 Nisan 2022 – Sky To Sea Enduro Dağ Bisiklet Yarışı
07-08 Mayıs 2022 – Akra Gran Fondo Powerd By AG Tohum Yol Bisikleti Yarışı
14-15 Mayıs 2022-  Corendon Tahtalı Run To Sky Dağ Koşusu
19-22 Mayıs 2022-  Aqua Masters Yüzme Yarışları
21-24 Mayıs 2002 – 21. Uluslararası Kemer Sualtı Günleri
Kemerli STK’lar ve otelcilerden Etkiliklere tam destek!
Etkinlikler hakkında bilgilerin verildiği toplantıya katılan STK temsilcileri de gerçekleşecek organizasyonlar ile Kemer’in adının gerek yurt içi gerekse de uluslararası alanda daha çok duyurulacağını söylediler ve gereken her türlü desteği de vereceklerini ifade ettiler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu