Kervan Gıda, BEBETO Kültür Sanat Festivali’ni Başlattı

Türkiye’deki en yüksek yumuşak şeker üretim kapasitesine sahip Kervan Gıda, BEBETO Kültür Sanat Festivali için hazır. 15 Ekim 2021 tarihinde başlayan festival, 12 Aralık’a kadar tüm çocuk ve yetişkinler için birbirinden renkli etkinlikler ve aktiviteler sunacak. 1 ay boyunca sürecek BEBETO Kültür Sanat Festivali’nde söyleşiler, atölye programları, röportajlar, BEBETO’nun sevilen çizgi karakterleri BEBETO Tayfa ile Dünya Turu Bilgi Yarışması, online dijital sergi ve sürpriz indirimler sanatseverler ile birlikte olacak.

85 ülkeye ihracat yapan ve Türkiye’nin en yüksek yumuşak şeker üretim kapasitesine sahip Kervan Gıda, Kültür Sanat dalında 1 ay boyunca sürecek eğlenceli bir festival yapıyor. 15 Ekim 2021 tarihinde başlayan BEBETO Kültür Sanat Festivali ile Kervan Gıda, sanatçılar, yönetmenler, tiyatro oyuncuları ve müzisyenlerle çocuklarımızı bir araya getirecek, BEBETO Tayfa ile Dünya Turu Bilgi Yarışması etkinliği ile de onları kıtalararası bir yolculuğa çıkaracak. 12 Aralık 2021’de sona erecek festivalde ayrıca genç yeteneklerin eserlerinin süslediği online bir sergi de yer alacak. 

BEBETO Kültür Sanat Festivali’ne katılmak ve sürpriz hediyeler kazanma şansını yakalamak için bebetococukfestivali.com adresi üzerinden kayıt yaptırmak yeterli oluyor. 

Miniklerin eserleri duvarları süsleyecek 

BEBETO Kültür Sanat Festivali kapsamında Kervan Gıda, duvarlarını miniklerin çizdiği eserlerin süsleyeceği online bir sergiye hayat veriyor. 3D bir dünyada serbestçe gezilmesine olanak sağlayan bir teknolojik altyapı ile hazırlanan sergide, katılımcılar çizdikleri eserleri sergileyecek ve diğer sergilenen eserleri de görebilecekler. Çizilen resimlere oy verilebilecek online sergide, en çok beğeniyi toplayan eserler ise harika hediyeler kazanma şansını yakalayacak. Sergide en çok beğeni alan çizimlere; 1 grafik çizim tableti, 2 mini fotoğraf makinası seti ve 3 tuval boyama seti hediye edilecek. 

BEBETO Tayfa ile Dünya Turu

Kültür Sanat Festivali’nde BEBETO’nun sevilen çizgi karakterleri BEBETO Tayfa ile Dünya Turu Bilgi Yarışması da tüm BEBETO severleri bekliyor. Hem eğlendirici, hem de öğretici içeriğiyle BEBETO Tayfa ile Dünya Turu Bilgi yarışması, katılımcılara dünyadaki pek çok ülke hakkında bilgiler öğretiyor. Yarışmaya katılmak için kayıt olunmasının ardından çıkan haritada istenilen bir kıtanın seçilmesi yeterli oluyor. Ardından kıta üzerinden gelen spesifik sorular cevaplanarak bilgi yarışmasına dahil olunuyor. 

Pek çok atölye ve söyleşi…

12 Aralık tarihine kadar sürecek BEBETO Kültür Sanat Festivali’nde ayrıca, pek çok atölye, söyleşi ve röportaj da sunulacak. Çini Sanatçısı Ali Kaymak ile söyleşi, Ukulele ile Aslan ve Fare Masalı etkinliği, Kast Direktörü Çağdaş Başaran ile röportaj, Yapımcı ve Yönetmen Özge Şenocak ile röportaj, BEBETO Sesli Kitap yazarı Necmettin Asma ile röportaj, BEBETO Tayfa karakterleri ile 3D çizim atölyesi, Youtuber İpek Sakarya ile Natürmort Çizim Teknikleri Atölyesi ve röportaj, Ata Yiğit Güney ile Karakalem Çizim Teknikleri Atölyesi ve röportaj, ünlü piyanist Kerem Görsev ile söyleşi, Youtuber Ecrin Su Çoban ile söyleşi ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Belgeseli bir ay boyunca BEBETO Kültür Sanat Festivali’ndeki etkinlikler olacak. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu