Maraton İzmir’e basın desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Hakan Orhunbilge, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi'ye ziyarette bulundu.

 

Türkiye’nin en hızlı parkuru olan ve Dünya Atletizm Federasyonu tarafından Uluslararası Yol Yarışları Sertifikası’na (Road Race Label) layık bulunan Maraton İzmir için geri sayım başladı. Bu doğrultuda şehrin dinamiklerini harekete geçirmek isteyen İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri basın ziyareti gerçekleştirdi.

 

Bu doğrultuda İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi'yi 9 Eylül Gazetesi'nde ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Hakan Orhunbilge yarışın önemine dikkat çekti.

 

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Coşkun, 9 Eylül Gazetesi Spor Müdürü Mutlu Yılmaz ve İzmir BŞB Kurumsal İletişim Ajansı Medyaspor Ajans Başkanı Ali Ergöçmez'in de hazır bulunduğu toplantıda basın desteğinin önemi vurgulandı. Böyle organizasyonların İzmir'e çok yakıştığını ifade eden İGC Başkanı Gappi, “Maraton İzmir, kentimiz için önemli bir organizasyon. Bu tür yarışlar İzmir'in tanıtımına ve vizyonuna büyük katkı sağlıyor.

 

Biz basın olarak üzerimize düşeni yapmaya ve iş birliğine her zaman hazırız” diye konuştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Odaman ise “Maraton İzmir bir yandan World Athletics tarafından Road Race Label’a layık bulunurken, diğer yandan katılımcı sayısı her geçen gün artıyor. Bu yıl beş bine yakın sporcu, Sürdürülebilir bir Dünya için koşacak.

 

Sportfest İzmir kapsamındaki etkinlikler ise Maraton İzmir ile güzel kentimizde bambaşka bir coşku yaratacak. Basının desteğini hissetmek her zaman bize güç veriyor” dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Hakan Orhunbilge de, “İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak sporun her dalına destek sağlıyoruz.

 

Farklı dallarda organizasyonlar düzenleyip şehrimize katkıda bulunuyoruz. Destekleriniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Ziyaret sonunda Ersan Odaman, Başkan Gappi'ye geri dönüşüm madalyalı bir plaket ve yarış forması hediye etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Dünya Atletizm Federasyonu iş birliği ile düzenlediği dev yarış öncesi spor etkinlikleri 14 Nisan Perşembe günü Sporfest İzmir adı altında başlayacak ve dört gün sürecek.   

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu