Milletvekili Bölünmez Çankırı’dan Polis Hastası Ziyareti

AK Parti İzmir Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ceyda Bölünmez Çankırı, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 177. yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası dolayısıyla ziyaretlerde bulunarak Polis Haftası’nı kutladı.

 

HEM POLİSLİK HEM ANNELİK YAPAN ÖZEL KADINLAR

Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 177. yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası dolayısıyla Karabağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde kadın İl Emniyet Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, komiserler ve memurlarla iftar programı gerçekleştirdi.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milletvekili Bölünmez Çankırı’nın Polis Haftası kapsamında bir araya geldiği kadın polislere telekonferans yöntemiyle hitap ederek günlerini tebrik etti. İftar sonrası kadın polislere hitap eden Bölünmez Çankırı şöyle konuştu:  

 

‘‘Mübarek Ramazan Ayı’nın 9. gününde pozitif ayrımcılık yaparak kahraman teşkilatımızın kahraman kadınlarıyla kısıtlı bir katılımla iftarımızı yapmış olduk. Her geçen gün artan kadın polislerimizin sayısı beni oldukça mutlu ediyor. Gece gündüz demeden fedakârca görev yapan kadın polislerimiz operasyonlara katılıyor, toplumsal olaylara müdahalede önemli roller üstleniyorlar.

 

Mesai saatlerinde huzur ve güvenliğimiz için mücadele verirken evlerinize gittiğinizde de annelik ve ev işlerinde mesai harcıyorsunuz. Bir kadın milletvekili olarak sizleri en iyi ben anlarım. Rabbim yardımcımız olsun, sayınızı arttırsın inşallah.

 

Bu özel gün vesilesiyle gerçekleştirdiğimiz anlamlı buluşmada bir kez daha gününüzü kutluyorum, emekleriniz ve mücadeleniz için teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız…’’

 

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Karabağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen iftar programı akabinde İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne ile Polis Haftası münasebetiyle şehitlerimiz adına dağıtılan lokma hayrında vatandaşlar ile bir araya geldi.

 

177 YILDIR HUZUR VE EMNİYETİN GÜVENCESİSİNİZ

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, sahur programını Narlıdere İlçe Emniyet Müdürü Bayçora Durağan, Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu ve AK Parti Narlıdere İlçe Başkanı Metin Yıldırım ile Şehit Ayhan Tanrıverdi Polis Merkezi Amirliği’nde görev yapan polisler ile birlikte yaptı. Türk Polis Teşkilatının toplumun huzur ve güvenliği için verdiği canhıraş mücadeleye dikkat çeken Bölünmez Çankırı;  ‘‘Türk Polis Teşkilatı 177 yıldır huzur ve güven ortamının korunmasında ülkenin en büyük güvencesidir. Ülkelerin kalkınması, ilerlemesi ve gelişmesinde en önemli unsurlardan biri hiç kuşkusuz istikrar, huzur ve güven ortamının sürekliliğinin sağlanmasıdır. Bu doğrultuda Emniyet Teşkilatımız da terörle ve örgütlü suçlarla mücadele başta olmak üzere, ülkemizin dört bir yanında güvenlik ve huzurun korunmasında önemli görevler üstlenmekle beraber gece-gündüz büyük fedakârlık, cesaret ve kahramanlıkla çalıştığına şahitlik ediyoruz.

 

Siz birbirinden değerli emniyet mensuplarımız görevlerinizi ifa ederken en büyük gücü, halkımızın güveni ve vatan sevgisi ile yoğrulan yüksek vazife şuurundan almaktasınız. Polislerimiz yerleşim merkezlerinde, jandarmamız kırsalda, sahil güvenliğimiz kıyılarımızda ifa ettikleri görevlerle vatandaşımızın huzurunu ve dolayısıyla devletimizin varlığını ve bütünlüğünü korumaktasınız.

 

Bu vesileyle bir kez daha Türk Polis Teşkilatı'nın 177. kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum. Kuruluşundan bugüne bu kutsal teşkilatta görev yapan ve gerektiğinde canlarını vermekten çekinmeyen tüm polislerimizi şükranla, rahmetle yâd ediyorum. Rabb'imden bizleri ramazan-ı şerife kavuşturduğu gibi Ramazan Bayramı'na da kavuşturmasını niyaz ediyorum. Her birinize meslektaşlarınızla, sevdiklerinizle, ailelerinizle birlikte hayırlı, huzurlu bir ömür diliyorum.’’ şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu