Op. Dr. Mustafa Eren Göz Muayenesi ile Birçok Hastalıkta Erken Teşhis

Vermiş olduğu röportajda, Op. Dr. Mustafa Eren çeşitli fiziksel hastalıkların göz muayenesi sonucunda ortaya çıktığının altını çizdi. Anevrizma rahatsızlığı, beyin tümörleri tespiti, Kan, doku ya d acil kanserlerine ilişkin bulguların göz muayenesi sonucunda ortaya kolaylıkla çıkabileceğini ve erken teşhisinde hayat kurtardığını belirtti. Şeker hastalığı, hipertansiyon, yüksek kolesterol, lupus hastalığı ya da Lyme hastalığı gibi çeşitli fiziksel rahatsızlıkların basit bir göz muayenesi sonucunda anında tespit edilebileceğini söyledi. Bu nedenle insanların yılda bir kez olmak kaydı ile göz tansiyonuna baktırmasının önemli olduğunun çağrısını yaptı. Göz hastalıklarının tedavisi hususunda Op. Dr. Mustafa Eren kliniğinin açık olduğunu ve hasta kabulü yaptığın belirtti.

mustafa eren

Erken teşhis oldukça önemlidir. Çünkü hızlı ilerleyen birçok hastalıkta hayat kurtarıcı bir rol üstlenir. Bu hususta dikkat edildiğinde profesyonel manada erken teşhis yapılması için buna uygun nitelikleri bulunan sağlık hizmetlerini almalısınız. Göz muayenesi için göz muayenehaneleri eve kliniklerden yararlanabilirsiniz. Marmaris beldesi için hizmet sağlayan Marmaris Göz Doktoru Op. Dr. Mustafa Eren bu konuda detaylı çalışmalar sunmaktadır. Açmış olduğu kliniği Eren Çıldır Mahallesi, Seyfettin Kemal Elgin Bulvarı, Mehmet Erden Apartmanı no: 32/12 de hizmetlerini sunmaktadır. Bu sayede klinik zerinden randevu oluşturmak ve göz muayenesi, tanı ve tedavi süreçleri ameliyat ya da göz estetiği gibi imkânlardan yararlanabilirsiniz.

Op. Dr. Mustafa Eren göz muayenesi sırasında ortaya çıkan birçok hastalığın erken teşhisinde hızlı bir iyileşme süreci yaşandığını ifade ederek, hastaların göz rahatsızlıklarını ertelemeden ve aksatamdan hekime danışmaları gerektiğini vurguladı. Böylelikle hastaların da tedavi sürecinde hızlı iyileşmeye gideceğinin altını çizdi. Artık günümüzde bulunduğumuz coğrafyadan kaynaklı olarak ya da yaşadığımız yüzyıla bağlı olarak, çevresel etmenlerin getirdiği birçok hastalığın bulunduğunu belirtti. Bu rahatsızlıkların tedavi sürecinin de yaşadığımız yüzyılın teknolojik gelişmelerine uygunluğunu dile getiren Eren; genetik, çevresel ya da kişilerin hastalık geçmişine bağlı olarak göz hastalıklarını tedavi ettiğini söyledi. Sık karşılaşılan, çocuklarda ve bebeklerde göz tembelliğinin önüne küçük yaştan geçildiğini ifade etti. Özellikle bebeklerde ya da çocuklarda yıllık bir kere olması gereken rutin kontrollerin sağlanmasının ileride oluşabilecek birçok göz rahatsızlığı ya da başka rahatsızlıkların önüne geçilebileceğini de vurguladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu