Sackboy A Big Adventure

Sackboy A Big Adventure

Yetişkinler için çocuk hikayesi. Video oyununun gözden geçirilmesi Sackboy A Big Adventure : Tüm aile için yeni platform oyunu hakkında bilmeniz gerekenler.

Sackboy A Big Adventure

Ortalama bir video oyunu kullanıcısı Sackboy A Big Adventure’ı duymuştur. Sony, PlayStation’a özel olmasına rağmen bu projeye büyük bir iddiayla girmedi.

Reklam malzemelerinin miktarına bakarsanız, Japon platform sahibinin tüm gücüyle Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ve Demon’s Souls’un yeniden yapımını tanıtmaya çalıştığı ortaya çıkıyor. Sumo Digital, PlayStation’ın kişisel blogunda yalnızca birkaç fragman ve pazarlama makalesi aldı. Peki anlaşma nedir?

Projenin kalitesi diğer istisnalarla eşleşmiyor mu, yoksa Sony, Sackboy: A Big Adventure‘ın hedef kitlesini uygun reklamlar olmasa bile bulacağından emin miydi?

Hızlı bir cevap veremeyeceksiniz, bu yüzden arkanıza yaslanın ve makalemizi okuyun.

Sackboy A Big Adventure : En iyi peri masalı değil

Gereksiz soru kalmaması için, şu anda Sackboy A Big Adventure’ın genel konseptini birkaç kelimeyle anlatacağım. Bu, bir aile oyunu olarak konumlandırılmış, birçok farklı seviyeye sahip çok renkli bir 3D platform oyunudur.

Yani, özellikle çocuklu ebeveynlerin ortak eğlenceleri için her yaştan insan için uygun olmalıdır. Ve zaten arsa kısmı ile tanışma aşamasında, konseptte ilk küçük boşluk ortaya çıkıyor

Sackboy A Big Adventure’daki anlatı, özellikle yeni yürümeye başlayan çocuklar için tasarlanmıştır. Sadece onlar, kötü-kötü Vex’in ana karakter Sackboy’un arkadaşlarıyla barış içinde yaşadığı Craftworld gezegenini nasıl işgal ettiğini ilgiyle izleyecekler.

Düşman, tüm dünyalara anarşi ekmek için bir kaosinatör makinesi kurmaya karar verdi. Ve neden ihtiyaç duyduğunu sorma. Oyun, Vex’in saf kötü olduğunu ve daha anlaşılır bir motivasyonu mahvetmediğini söylüyor.

Craftworld’e yapılan saldırı sırasında düşman, Sackboy’un arkadaşlarını kaosinatör inşa etmeye zorlamak için kaçırdı. Ancak ana karakter, kötü adamın planını alarak bir roketle kaçmayı başardı. Şimdi beş dünyayı ziyaret etmeli ve Vex’in karanlık niyetlerini gerçekleştirmek için gerekli kaynakları elde etmesini engellemelidir. Aslında bütün olay örgüsü budur.

Anlatım, belli sayıda seviyeyi geçtikten sonra gelişir ve bu genellikle ara sahnelerde olur. Sackboy bir karakterle tanışır, şu ya da bu dünyada Vex yüzünden hüküm süren isyanlardan bahseder ve ana karakterden durumu düzeltmesini ister.

Kahramanın merkezi kötü adamla kesiştiği anlaşılıyor, ancak aralarındaki diyaloglar olay örgüsünü çok fazla ortaya koymuyor. Ama bekleyin, başka hangi diyaloglar?

Aksine, monologlar, çünkü ana karakter sessizdir ve tüm duyguları sadece yüzüne yansıtılır. Sonuç olarak Sackboy, cesur ve neşeli bir adam olarak tanımlanabilir. Aslında diğer karakterler hakkında olduğu gibi onun hakkında daha fazla bir şey söylemiyorlar.

Vex acımasız bir kötü adamdır ve geri kalanı sadece olay örgüsünü ileriye götüren korkunç özelliklerdir. Genel olarak hikaye tahrişe neden olmaz ancak ekran koruyucuyu sunumuyla atlarsanız kullanıcı hiçbir şey kaybetmez.

Neyse ki anlatıma kazık konulmadı, bu yüzden oyunu çok fazla azarlamayacağım.

İyi nöbetçi hasır şövalye

Sumo Digital, izleyiciyi oynanışla cezbetmeyi planladı ve bu açıdan Sackboy: A Big Adventure, olay örgüsünden çok daha iyi performans gösteriyor. Başlangıç ​​olarak, kahramanın hangi temel eylemleri gerçekleştirebileceğini düşünelim.

X tuşuna iki kez bastığınızda nasıl vurulacağını, takla atılacağını, ortamdaki nesnelerin tek tek kaldırılıp fırlatılacağını, bir an için havada zıplayıp hareket edileceğini biliyor.Sonra ana eylemlerden daha sık kullanılan kombinasyonlar geliyor. Birkaç tuşa basarak Sackboy’un havada bir hamle yapmasını, bir atlamadan sonra aşağı inmesini, düşmanları itmek için ekseni etrafında dönmesini ve sürekli yuvarlanmasını sağlayabilirsiniz.

Doğal olarak, her eylemin bir faydası vardır. İşte en sıradan örnek: Öldürülmesi gereken seviyelerde düşmanlar var. Bu, standart yumruklar kullanılarak, Mario’ya miras olarak yukarıdan atlayarak veya düşmanı uçuruma fırlatarak yapılabilir. Bireysel bir yaklaşım gerektiren benzersiz düşmanlar da vardır, ancak bu kuraldan çok istisnadır.

Tüm geçiş boyunca, oyuncu yaklaşık on beş tür düşmanla karşılaşacak ve bazıları ölümsüzdür ve daha çok seviye tasarımının bir öğesi olarak hareket eder. Patronlar da var, ancak onlarla kavgalar çok basit ve sıradan. Bunların hiçbiri iki denemeden fazla sürmez.

Daha fazlası!

Yukarıda belirtildiği gibi, Sackboy: A Big Adventure beş dünyayı içerir. Her biri belirli bir temayla dekore edilmiştir – orman, sualtı krallığı, kentsel gelişim vb. Konumlarda karşılaşılan engeller aynı zamanda çevreye de bağlıdır. Oyunda yaklaşık elli ana seviye var, ancak yine de küresel haritadaki gizli portallardan erişilen ek seviyeler var.Orada da biraz koşabilir ve bir sonraki nereye gideceğinizi seçebilirsiniz. Çok az çeşitlilik vardır, ancak geçiş için gerekli konumlar arasında bir bağlantı bölgesinin varlığı, dünyanın bütünlüğü hissini yaratır, bu nedenle bu küçük ama koşulsuz bir artıdır.

Toplam seviye sayısına bakıldığında, geliştiricilerin her birini benzersiz yapamayacağı şüphesi hemen ortaya çıkıyor. Nitekim, farklı dünyaları ziyaret ederken aşılması gereken engeller tekrarlanır, ancak Sumo Digital bunların çeşitliliğini sağlamak için elinden geleni yaptı. Bunu Sackboy: A Big Adventure’ın ilk iki saatinden sonra fark ediyorsunuz.
İlk başta proje çok yavaş ısınırsa ve kullanıcının önüne son derece basit ve hatta sıkıcı engeller koyarsa, daha sonra uygulama açısından çok daha ilginç hale gelirler. Örneğin, bir grup maymunu veya diğer canlıları toplamanız gereken ” çoban” seviyeleri vardır. Her şeyin arka planda çıkan müziğin canlı ritmine uyduğu haritalar var.
Bazı yerlerde, suyun gelgitini izlemeniz gerekir, bazılarında ise baloncuklar arasında atlamanız ve hızlı hareket eden platformlara tutunmanız gerekir. Klasik testler, ekran sağa kaymaya başladığında ve sürekli koşmanız gerektiğinde, Sackboy: A Big Adventure da neredeyse sürekli dikey inişlerin yanı sıra bir yer buldu.

Tek taşla iki kuş vurmadılar

Gördüğünüz gibi, çeşitli görevlerle ilgili bir sorun yok, ancak ne yazık ki kendilerini başka bir şeyde gösteriyorlar. Bulmacaların sürekli gelişmesine rağmen, platform hayranı bunların orijinal olmaktan uzak olduğunu fark edecek. Sumo Digital’in yarattığı mekaniklerin neredeyse tamamı türün diğer projelerinde buluştu.

En azından taze bir şeyden, eylemleri bir bumerang ve nesneleri çekmek için bir kanca ile ayırt edebilirim. Ayrıca gizli platformları görmek için özel bir küre ile yürümeniz gerektiğinde hoş bir tamirci. Bununla birlikte, mükemmel bir uygulama ile fikirlerin ödünç alınması, denge hakkında söylenemeyecek kadar ciddi bir dezavantaj gibi görünmüyor.
Sumo Digital tüm aile için bir oyun yapmaya çalıştı ve bu arzu Sackboy: A Big Adventure’a olumsuz olarak yansıdı. Yukarı ve aşağı gradyanlarla garip bir karmaşıklık eğrisine sahiptir. Gözlerim yarı açık olarak birkaç seviyeden geçtiğimi ve ardından belirli bir yerde zorluklarla karşılaştığımı birçok kez fark ettim. Beni neşelendirip odaklanmama neden oluyorlar ve sonra zorluk tekrar düşüyor.
Görünüşe göre geliştiriciler, projelerini tamamlarken her yaştan insanın sıkılmaması için bir orta yol bulmaya çalıştı. Ancak bu olmaz ve Sackboy: A Big Adventure bunun bir başka kanıtıdır. Projedeki bazı mekanikler daha karmaşık ve karmaşık hale getirilebilir. Diğerleri böyle olmaya çalışır, ancak işte kötü şans: çocuklar gelişimleriyle baş edemeyebilir.
Anlatılan denge kusurları sık görülmez, çünkü oyun ortalama bir çocuk için açıkça netleştirilmiştir. Ancak projeye yetişkinleri de büyüleyebilecek unsurlar ekleme girişimi gereksiz görünüyor. En azından ana seviye zincirinde, çünkü ikincil bir ders olarak geliştiriciler, altın madalya almanın oldukça zor olduğu bir süreliğine kısa yarışlar olan “Örme Knights Denemeleri ” ni uyguladılar .
Bu yerlerden bazılarında ana ödülü almak için yaklaşık yarım saat harcadım.

Yapacak başka ne var

Ve yan faaliyetlerden bahsettiğimiz için, işbirliği seviyelerini de hatırlayalım. Bunları tamamlamak için iki veya dört kişilik bir ekibe ihtiyacınız var. Bu tür yarışlar, oyuncular arasındaki etkileşim için keskinleştirilmiş engellerle ayırt edilir. Genellikle birbirini bir tepeye atmaya ve dönüşümlü olarak geçitleri daha da açmaya gelir.Küresel haritada, bazen altın küreler yetiştirmek için özel konumlara erişim görünür. Zoom-Zoom tüccarından kozmetik ürünler satın almak için para birimi görevi görürler. Sackboy: A Big Adventure’da birçok özelleştirme öğesi vardır, bu nedenle Sackboy’u dönüştürmek kolaydır.

Bazıları ana ve ek seviyelerde çeşitli gizli yerlerde gizlidir. Konu konusu olarak hareket eden yaratıcılık alanları da vardır.

Küresel haritadaki dünyaların her biri, yalnızca bu eserlerin belirtilen sayısı toplandığında açılan bir engele sahiptir. Hiç kimse sizi tüm küreleri titizlikle aramaya zorlamaz – zaten geçmiş seviyelere geri dönmemek için her konumda iki veya üç tane almak yeterlidir.
Sackboy’da yapabileceğiniz en son şey rekor kırmaktır. Her yarış sırasında, kullanıcı puan kazanır ve sonunda ana kupayı almak için gerekli miktarı toplamayı başarabildiğini görür.
Altın kürelerin çoğu onun için ödüllendirilir, bu durumda bu bir ödül görevi görür.

Doğru düzen örneği

Sackboy: A Big Adventure’ın hoş ve renkli bir stili var. Yetişkinlere göre çok renkli görünebilir, ancak görsel bileşen hatırlanır ve kafadan kaybolmaz.Düzgün uygulama göz önüne alındığında çocukların bundan hoşlanacağı garanti edilir. Benzer şekilde, teknik bileşeni de övmek isterim. Tüm izlenecek yol boyunca, yalnızca iki sorunla karşılaştım – bir kez dokularda dondu ve hatta o zaman kendi hatamla ve birkaç kez kamera yanlış açıyı seçti.

Engellerin hangi düzlemde olduğunu belirlemek zordu, bu yüzden rahatsızlık vardı. Sackboy’daki film müziği de çok neşeli ve neşeli, hatta birkaç şarkı kısa bir süre için kafama yerleşti.

Sonuç

Sackboy: A Big Adventure, orijinal fikirlerden yoksun, başarılı bir oyundur. Küçük porsiyonlar halinde geçmek eğlencelidir, ancak tek bir yaklaşımla bir projede bir saatten fazla zaman geçirdiğinizde, ikincil olma hissi yaşarsınız.

Değerlendirme 7 /10

Sadece türün hayranları ve çocuklar, geçiş için yeni bir platform oyunu önerebilir. Burada incelemeye sert çekirdekli bir oyuncu tarafından yaklaştığımı anlamak da önemli. Ama çocuğun oyunu nasıl algılayacağını kontrol etmeyi unutmadım. Yanına özellikle on yaşındaki bir çocuğu koydum, onunla birkaç seviyeden geçtim ve izlenimlerini sordum. O cevap verdi: “Harika. Her şey parlak, neşeli ve canlı. ” Yani Sackboy: A Big Adventure çocuklar için iyi bir hediye olacak.

Başa dön tuşu