Sınır Tanımayan Renkler CRR Fuaye’de!

Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR) fuaye alanı, sergilere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Ressam Barış Köksal’ın, genellikle tek tonun hakim olduğu, izleyiciyi katmanlar arasında yolculuğa çıkaran çalışmalarından oluşan ikinci kişisel sergisi “Sınırlar”, 15 Mayıs’a kadar CRRfuaye’de görülebilir.

 

 Barış Köksal’ın tuvalin belirlediği sınırın dışına çıkmaya, çerçeveye taşan özgürlük talebini yansıtmaya odaklandığı 18 akrilik çalışması izleyici üç boyutlu dünyaya davet ediyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nden mezun olan sanatçının enstrüman ve mobilya tasarımı konusunda da deneyimleri bulunuyor. CRRfuaye, sanatçının resimle sonuçlanan yolculuğunun yeni durağı.

 

 CRR, dünyaca ünlü sanatçıları ağırlayan bir konser salonu olmanın ötesine geçerek İstanbullulara çok katmanlı bir sanat deneyimi sunmayı hedefliyor. CRRfuaye’deki düzenli sergilerle konser izleyicilerinin farklı disiplinlerden eserler ile buluşmasını sağlamayı amaçlanıyor. 

 

CRR fuaye alanı aynı zamanda programlı etkinlikler öncesinde seyircilerini “Ters Köşe” konseptiyle, konservatuar öğrencilerinin gerçekleştirdiği farklı tarzlardaki mini konserlerle buluşturuyor. Fuaye alanı bunların yanı sıra, izleyicilerini konserlerle ilgili bilgilendirici sohbetler ve farklı disiplinler ile müzik arasında köprüler kuran söyleşilere davet ediyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu