SpaceX, telefonu Starlink uyduları üzerinden dağıtacak

SpaceX, telefonu Starlink uyduları üzerinden dağıtacak

FCC, SpaceX’ten yeni bir hizmet,telefon ve sesli aramalar başlatmak için bir uygulama aldı. Teknik kısım, Starlink ağı kullanılarak uygulanacak ve ekonomik olarak federal telefon programı Lifeline’a bağlanacaktır. Bu, hizmetleri sübvanse edecek ve yoksulların bunlara erişmesini kolaylaştıracaktır.

SpaceX’in sıfırdan yeni bir ağ kurmayı planlamadığı açıklığa kavuşturulmalıdır. Tam tersine, şirket mevcut iletişim hatlarını, genel telefon ağını kullanacaktır. Starlink aracılığıyla geniş bant İnternet erişimi kullanılarak VoIP iletişimleri ile desteklenecektir. Herhangi bir üreticinin uyumlu bir telefonuyla kullanmak mümkün olacak.

SpaceX, hizmetin talep edilmesi halinde, sesli iletişim için kendi uygulamalarını ve hizmetlerini geliştirebileceklerini dışlamaz. Ancak asıl konu hala finansal, bugün yaklaşık 10 bin müşteri, ayda 99 $ ve başlangıç ​​ücretinin 499 $ ‘ını ödeyen Starlink hizmetlerini kullanıyor. Lifeline programına kaydolmak onlara 9,25 $ (yaklaşık% 10) kazandıracak, ancak geniş bir kullanıcı yelpazesini çekmek için oldukça mantıklı bir adım .

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu