Teksüt’te QR Kod’lu ürün uygulaması başladı

Sütün lezzet yolculuğuna online takip 

 

Türkiye’nin en büyük süt ve süt ürünleri markalarından Teksüt, ürün ambalajlarında QR Kod uygulaması başlattı. Tüketiciler mobil cihazlardan paket üzerindeki QR Kod’u okutarak hızla ürünler hakkında detaylı bilgiye ulaşabilecek. 

 

Yerel Zincirler Buluşuyor 2021 etkinliğinde ilk kez tanıtılan ve büyük ilgi gören Teksüt ambalajlarındaki QR Kod uygulaması tüketiciye anında gıda ve üretim kalitesi ile ilgili bilgileri görmesini sağlıyor. Gıda ve perakende sektöründe tüketiciler izlenebilir, takip edilebilir ve detaylı ürün bilgisine sahip olmayı talep ediyor. 

 

Tüketicinin bilgi talebi arttı

Teksüt Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Keleş, Teksüt olarak QR Kod uygulamasına adım atarak tüketicinin her geçen gün artan gıda ürünlerinde bilgi sorgulama talebine yönelik uygulamayı başlattıklarını açıkladı. Murat Keleş, günümüzde tüketicilerin sofrasındaki ve tabağındaki yiyeceklerin ne olduğunu bilmek ve daha detaylı bilgi almak istediğini belirtti. 

 

Murat Keleş ayrıca gıda markaları açısından izlenebilirliğin ve şeffaflığın öneminin arttığına dikkat çekerek, “Tüketiciler daha market içerisinde alışveriş yapmaya devam ederken ürünle ilgili bilgi sahibi olmak istiyor. Biz de Teksüt olarak hem bu talebe cevap vermek hem de Teksüt kalitesi hakkında müşterilerimizi bilgilendirmek için ambalajlarımızda QR Kod uygulaması başlattık” dedi. 

 

Teksüt’ün QR Kod sistemi

Murat Keleş YZB 2021 etkinliği sırasında ziyaretçilerine Teksüt standında QR kodlu ürünlerini ilk kez tanıttıklarını ve büyük ilgi gördüğünü söylerine ekleyen Keleş şöyle devam etti:

 

“Teksüt paketlerinde yer alan QR Kod’u telefon kamerasından okutanlar doğrudan ürün ile bilgilerin yer aldığı sayfaya ulaşıyor. İlk aşamada Teksüt Süzme Peynir, Teksüt UHT Süt ve Teksüt Krem Peynir ürünlerinin paketinde yer alan QR Kod’lar kısa zaman içinde diğer ürünlerimiz de yerini alacak. Müşterilerimiz markette alışveriş yaptıkları sırada mobil cihaz yani telefon veya tablet kameralarıyla QR Kodları okutarak ellerinde tuttukları ürün hakkında detaylı bilgiye anında ve hızlı bir şekilde ulaşarak Teksüt kalitesiyle tanışma imkanı bulacaklar.” 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu