Temiz Çevre ve Temiz Malkara İçin El Ele Veriyoruz

Malkara Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından “Temiz çevre, Temiz Malkara“ mottasıyla ilçe genelinde temizlik çalışmalarına aralıksız olarak devam ediliyor.

 

Malkara Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından şehrin muhtelif yerlerinde ve mesire alanlarında çöp toplama ve süpürme gibi birçok geniş alanda kapsamlı çalışmalar yapılıyor. Temizlik ekipleri genel temizlik çalışmalarının yanı sıra olumsuz hava koşulları sonrası yol kenarlarında biriken toprak, çamur ve çeşitli atıkları da temizleyerek temiz çevre, temiz Malkara için görevlerini sürdürüyorlar.

 

Çevre temizlik çalışmalarını titizlikle sürdüren ekiplerimiz cadde, sokak ve kaldırımların yanı sıra çevredeki mesire alanlarının da temizliğini yaparak, vatandaşlarımızın sağlığını tehlikeye sokabilecek her türlü durumun önlenmesine yönelik çeşitli tedbirler ve önlemler alarak vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyorlar.

 

Yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte özellikle mesire alanlarında vatandaşlarımızı çevreye karşı daha duyarlı olmaya davet eden Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, “Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, temiz çevre, temiz Malkara bilinciyle çalışmalarına şehrin muhtelif yerlerinde aralıksız olarak sürdürmeye devam ediyor. Mahallelerimiz, sokaklarımız ve caddelerimiz hepimizin kullandığı ortak alanlardır. Çeşitli noktalarda bulunan çöp konteynerlerimizi kullanarak daha temiz bir Malkara’ya sahip olabiliriz. Doğamız tarafından geri dönüşümü yıllar sürecek olan plastikleri, tek kullanımlık bardak kâğıtları, çeşitli cam ürünlerini vb. maddeleri doğaya atmayarak dünyamızın ömrünü uzatabilir ve kötü sonuçların doğmasını engelleyebiliriz.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu