The Future Healthcare İstanbul 2021” konferansı, sağlık sektörünün geleceğine ışık tutacak

Türkiye’den ve yurt dışından sağlık sektörünün öncü isimleri, sağlığın geleceğini konuşmak için The Future Healthcare İstanbul Uluslararası Konferansı’nda bir araya gelecek. “Bilgiden İlham Alıyor, Bilimle Yaşıyoruz” temasıyla yapılacak konferans, 18-22 Ekim 2021’de İstanbul Fişekhane Etkinlik Merkezi’nde düzenlenecek. Tazefikir Group ve Future X Events tarafından düzenlenecek olan konferans, beş gün boyunca uzman konuşmacılar eşliğinde gerçekleşecek birçok ilham verici oturum konusuna ev sahipliği yapacak. 

 

Türkiye'nin en büyük sağlık ve sağlık teknolojileri konferansı The Future Healthcare İstanbul 2021, sağlık alanındaki tüm paydaşların buluşma noktası olacak. Türkiye’de ikincisi düzenlenecek olan The Future Healthcare Konferansı’nda uzman konuşmacılar eşliğinde ilham verici oturumlar katılımcılarla buluşacak. Sağlık hizmetlerinin geleceği ile ilgili çığır açan yeni teknolojiler ve tedavi yöntemleri, geleceğin hastaneleri, sağlıkta yapay zekâ, sanal gerçeklik, robotik uygulamalar, nano-teknoloji, kişiselleştirilmiş tıp, giyilebilir teknolojiler, deep learning, koruyucu tıp, OTC’nin geleceği, uzay tıbbı, hasta dernekleri ve geleceğin tıp eğitimi gibi merak edilen konular konferansın programında yer alacak.

 

Sağlık sistemine yön veren isimler bir araya gelecek

Hibrit bir formatta hem fiziksel katılımla hem de online olarak yapılacak olan The Future Healthcare İstanbul Uluslararası Konferansı, “Bilgiden İlham Alıyor, Bilimle Yaşıyoruz” temasıyla 18-22 Ekim 2021’de İstanbul Fişekhane Etkinlik Merkezi’nde düzenlenecek. Konferansa; sağlık sistemine yön veren politikacılar, üst düzey yetkililer, en etkili ve öncü bilim adamları, akademisyenler, sektörde öncü rolü olan klinik sağlık uzmanları, ilaç firmaları, hasta dernekleri, eczacılar, tıbbi cihaz üreticileri, sağlık sektöründe yer alan üst düzey yöneticiler, girişimciler, hastane yetkilileri ve sosyal medyadaki etkili sağlık profesyonelleri katılacak. 

 

Büyükşehir Belediye Başkanları, yerel yönetimlerin sağlık sistemindeki rolünü anlatacak 

Yerel yönetimlerin sağlık sektörünün gelişim sürecinde üstlendiği rol, The Future Healthcare İstanbul Konferansı’nın önemli konu başlıkları arasında yer alacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Dünya Metropolleri ve Yenilikçi Sağlık Anlayışları" başlığını taşıyan konuşmasıyla katılımcılarla buluşurken, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞahinKonya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, "Yerel Yönetimler ve Sağlık Sistemindeki Rolleri" konusunda görüşlerini paylaşacaklar. Konferansın bir diğer konuğu BTK Eski Başkanı Yrd. Doç.Dr. Tayfun Acarer ise yapacağı konuşmada "5G & Sağlık Hizmeti" konusunda merak edilenleri anlatacak.  

 

Anadolu Efes Spor Kulübü Baş Antrenörü Ergin Ataman konferansa konuk olacak 

 2020/21 sezonunu Turkish Airlines EuroLeague Şampiyonu olarak tamamlayan ve aynı sezonda Türkiye Ligi'nde de şampiyon olan Anadolu Efes Spor Kulübü'nün Baş Antrenörü Ergin Ataman, konferansın önemli konuşmacılarından biri olacak. Avrupa'nın en büyük kupasını kazanan ilk Türk koçu olan ve EuroLeague'de "Yılın Koçu" ödülüyle onurlandırılan Ataman, The Future Healthcare Konferansı'nın ilgiyle takip edilecek konuşmalarından birini yapacak.

 

İlham veren isimlerden ilgi çekici oturumlar 

Future Healthcare İstanbul 2021'in sponsorlarından Bayer, 22 Ekim tarihinde toplum sağlığına katkı sunmayı hedefleyen bir panel ile etkinlikte yer alacak. Sensodyne Ağız Sağlığının Geleceği oturumunda GSK Tüketici Sağlığı Türkiye Genel Müdürü Özlem Kaynak’ın da yer alacağı panelde ağız sağlığının geleceği derinlemesine ele alınacak. İsveç Ulusal Uzay Ajansı Başkanı Dr. Katarina Bjelke, “Uzay Tıbbı” isimli konuşmasıyla geleceğe yön verecek bakış açılarını aktaracak. Dünyanın en büyük yapay zekâ destekli sağlıklı yaşam şehri Neom’un medikal direktörü Prof. Melvin Samsom’un yapacağı konuşma, geleceğin şehirleri hakkında ilham verecek. İsveç’in dünyaca ünlü Nöroloji Profesörü Miia Kivipelto da Nöroloji ve Alzheimer’ın geleceği hakkında konuşacak. Son zamanlarda adı sıkça duyulan yapay zekâ kavramının sağlık alanında kullanımı ve bunun hukuksal boyutları konusunda Türk asıllı İsveçli Avukat Ersen Bethersen çalışmalarından bahsedecek. Genomedis Biyoteknoloji Kurucusu Dr. Sevgi Salman Ünver, “Biyoteknolojinin Sağlık Alanındaki Dönüştürücü Etkisini” anlatacak. Doç. Dr. Biykem Bozkurt ise, Yapay Kalp ve Organların Geleceği hakkında görüşlerini paylaşacak. Dr. Cem Kınay, “Sağlığa Yolculuk” başlıklı oturumda “Sağlık Turizminin Geleceği” üzerine konuşacak.

 

Ayrıca Abbott firmaları da sağlığın geleceğine ilişkin konuşmalar ve panellerle The Future Healthcare İstanbul’da yer alacak. 

 

The Future Healthcare Konferansı; Prof. Dr. Richard A. Lockshin, Prof. Dr. Leyla Türker Şener, Prof. Dr. Devrim Gözüaçık, Prof. Dr. Sinan Canan, Prof. Dr. Türker Kılıç, Prof. Dr. Murat Baş, Prof. Dr. Murat Aksoy, Prof. Dr. Aytuğ Altundağ, Prof. Dr. Oğuz Özyaral, Prof. Dr. Ersi Abacı Kalfoğlu, Prof. Dr. Elif Damla Arısan, Doç. Dr. Biykem Bozkurt, Dr. Michael Marash, Dr. Cem Kınay, Uzm. Dyt. ve Aktivist Dilara Koçak, Uzm. Dr. Ayça Kaya, Uzm. Dr. Bekir Çakmak, Polen Koçak, Dr. Yusuf Yeşil, Özgür Kaya, Nüket Küçükel Ezberci, Timur Topalgökçeli, Güldem Berkman, Yelda Colin, Dr. R. Erdem Erkul, Ali Akgün, Mine Ataman, Elif Dağdeviren ve Dünya Gazetesi yazarı Vahap Munyar gibi birbirinden değerli isimleri ağırlayacak. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu