Uluslararası Distopya Film Festivali’nin “Uluslararası Kısa Film Yarışması” kategorisine başvurular devam ediyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları Üsküdar Belediyesi iş birliğiyle Uluslararası Bağımsız Sinema ve Sanat Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Distopya Film Festivali’nin Uluslararası Kısa Film Yarışması bölümüne başvurular devam ediyor.  Uluslararası Distopya Film Festivali ile; distopya türünde yapılan filmlere alan açmak, film türlerinin çeşitliliğini dengelemek, çağı yakalayan yenilikçi filmlere fırsat eşitliği yaratarak filmlerin ve yönetmenlerin festival çatısı altında seyirciyle buluşması amaçlanıyor. 10-12 Aralık 2021 tarihleri arasında bu yıl ilk defa düzenlenecek olan festivalin,Uluslararası Kısa Film Yarışması’na 15 Ekim 2021 tarihe dek başvuru yapılabilecek. 

 

Finalist Filmlere Gösterim Telifi Ödenecek

 

Uluslararası Distopya Film Festivali’nin Uluslararası Kısa Film Yarışması bölümünde dünyanın dört bir yanından başvuran distopya türündeki filmler yarışacak. Direktörlüğünü Hatice Aşkın’ın yaptığı Uluslararası Distopya Film Festivali’ne başvuran ve festival yönetmeliğine uygun olan filmler arasından, finalist sekiz kısa metraj film belirlenecek. Yarışma kapsamında birinciye 7.500 TL, ikinciye 5.000 TL ve üçüncüye 2.500 TLödül takdim edilirken, dereceye giren filmlere verilecek ödüllerin yanı sıra finalist filmlere de gösterim telifi ödenecek. 

 

Bu yıl ilk kez 10-12 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek Uluslararası Distopya Film Festivali’ne başvurular 15 Ekim tarihine kadar festivalin resmi sitesi distopyaff.com’dan veya filmfreeway’den yapılabilecek. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu