4.5 G İçin En İyi LTE Kategorileri

4.5 G İçin En İyi LTE Kategorileri

Iphone için 4.5 G ayarları, telefondan rahat bir şekilde hiçbir operatör yardımı gerekmeden yapılmaktadır. Hızlı işlemler yapılmasını sağlayacak, saniyede 450 MB hızında çalışarak dosya indirimi yapmanızı ve internet hızınızı iki katına çıkarmayı sağlamaktadır.

4.5 G Türkiye’de 1 Nisan 2016 kullanıma başlanan ve yüksek hızda erişim sağlamaktadır: fakat bu teknolojiden yararlanmak için hem telefonunuzun hem de sim kartınızın 4.5G destekli olmak zorundadır.

Günümüz teknolojisinin ilerlemesi ve gelişmesinde dolayı her seferinde bir level yükselerek üstün erişim hızına sahip olmaktasınız. Ulaşılan bu 4.5G hıza sahip internetin telefonlarda özellikle iPhone gibi telefonlarda ayarların yapımı merak edilmektedir. Iphone telefonlarında LTE olarak kategori bulunmaktadır.

4.5 G İçin En İyi LTE Kategorileri
Fotoğraf : Pexels.com / Tracy Le Blanc

LTE Category Ne Anlama Gelmektedir?

 LTE category, iPhone telefonlarında bulunan bir özelliktir. LTE sınıflandırılması Cat3, Cat4 ve Cat6 gibi bölümlere ayrılmaktadır. Cihazınızın desteklediği indirme hızlarına bağlı olarak böyle bir sıralama bulunmaktadır. Cihazınızın hızları en yüksek olandan başlamakta ve indirme yükleme hızları bu bölümlere göre belirlenmektedir. Örnek vermek gerekirse sizin cihazınızda bulunan Cat4 LTE ise modemlerin indirme hızı en yüksek 150 mbps olarak gösterilir fakat Cat6 LTE ise modemlerin en yüksek hız kategorisi 300 mbps olarak gösterdiği bilinmektedir. Bakıldığına göre her bir kategori farklı hızlara sahip ve modemlerinizin indirme hızlarına göre değişmektedir. Yani kısaca söylemek gerekirse bulunan sırlamaya göre cihazınızın yükleme hızları birbiri ile doğru orantılıdır.

Ayarlama Nasıl Yapılır?

 Telefonunuzun LTE ayarlarını değişmemek için ilk olarak ayarlamalar bölümüne gidilmeli daha sonra aşağıdaki sırlamayı takip etmelisiniz.

  • Ayarlama bölümüne gidilmesinden sonra telefonda olan hücresel ağı seçeneği seçilmelidir. Daha sonra hücresel veri yazılan kısma basılarak açılan sayfada ses ve veri kısmı bulunmaktadır.
  • Ses ve veri kısmına tıklanarak çıkan LTE seçeceği seçilmelidir.
  • Böylelikle gerekli olan ya da sizin telefonunuz için lazım olan veri indirme hızı için gerekli olan seçeneği seçmiş olacaksınız.
  • Çok karmaşık bir yapısı bulunmamakta ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bu yapılan değişimi gerekli operatörleri aramanıza gerek kalmadan hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu