Apple VR gözlüğünün özellikleri ve yaklaşık maliyeti ortaya çıktı

Apple VR gözlüğünün özellikleri ve yaklaşık maliyeti ortaya çıktı

İçeriden bir bilgiye göre Apple, henüz piyasadaki sanal veya artırılmış gerçeklik cihazlarının hiçbirinde bulunmayan özelliklere sahip bir VR başlığı hazırlıyor. Böylece 8K çözünürlüğe sahip iki ekran ve bir düzine kamera ile donatılacak. Apple cihazı 2022’de satışa çıkacak ve kitlesel tüketiciyi hedeflemeyecek.

Apple VR gözlüğünün özellikleri ve yaklaşık maliyeti ortaya çıktı

Bilgi , geçen yıl kullanılan “en son prototip görüntülerine” dayanan Apple’ın VR kulaklığının bir görüntüsünü paylaştı. Muhabir Alex Heath, şirkete yakın bir kaynak tarafından sağlanan gelecekteki cihazın sanatını Twitter hesabında yayınladı.

Gazeteci, gönderiye ek olarak, cihazın bazı işlevlerinden de bahsetti. Bu nedenle, kulaklık hem VR hem de AR teknolojilerini [VR – sanal gerçeklik, AR – artırılmış gerçeklik] destekleyecektir. Bu, hem bir kişiyi sanal alana tamamen sokabileceği hem de gerçek dünyayı dijital unsurlarla tamamlayabileceği anlamına geliyor.

Buna ek olarak, VR başlığı 8K çözünürlüğü destekleyen iki ekran alacak – henüz piyasada bu formatı destekleyen benzer cihazlar yok. Yüksek çözünürlük nedeniyle kulaklık taşıyıcısının görüntüyü daha iyi algılaması bekleniyor.

Cihazı başınızın üzerine takacak kulaklık kayışları, AirPods Pro ve AirPods Max kablosuz kulaklıklarda kullanılan “uzaysal ses” teknolojisi ile donatılacak. Görünüşe göre Apple, kayışlara da yerleştirilecek olan kulaklığa güç sağlamak için kendi çipleri üzerinde çalışıyor.

Apple, kulaklıkla etkileşim kurmanın yollarını geliştirmeye devam ediyor. Örneğin, şirket, yüksük gibi parmağa takılan cihazları ve doğrudan kulaklığın üzerine yerleştirilmiş bir kontrol tekerleğini kullanarak bir kontrol seçeneğini düşünüyor. Ayrıca kulaklık, el hareketlerini kaydetmek için göz izleme teknolojisi ve bir düzine kamera ile donatılacak.

Portal tarafından sağlanan bilgilere göre, Apple’ın VR kulaklığı 2022’de piyasaya sürülecek ve yaklaşık 3000 dolara mal olacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu