Bethesda Softworks’ün kurucu ortağı ve CEO’su Robert Altman öldü

Bethesda Softworks’ün kurucu ortağı ve CEO’su Robert Altman öldü

Büyük bir oyun şirketi olan ZeniMax Media’nın kurucularından Robert Altman ve Fallout, Skyrim, Doom Eternal ve diğer kült oyunların yayıncısı Bethesda Softworks’ün başkanı vefat etti. Meslektaşları, onu sonsuz yaratıcı bir kişi ve astlarını desteklemek için elinden geleni yapan duyarlı bir patron olarak tanımlıyorlar.

Oyun devi Bethesda Softworks’ün ana şirketi ZeniMax Media’nın kurucu ortağı Robert Altman, 73 yaşında Amerika Birleşik Devletleri’nde vefat etti . İşadamının ölüm nedeni açıklanmadı.

“O gerçek bir hayalperest ve arkadaştı. İnsanlara ve birlikte başarabileceklerine büyük bir inancı vardı. O büyük bir lider ve harika bir insandı. Robert’ın bize öğrettiği değerleri ve ilkeleri paylaşmaya devam etmekten gurur duyuyoruz, ”dedi Altman’ın CEO olarak görev yaptığı Bethesda Softworks yaptığı açıklamada.

Bethesda temsilcileri, gönderilerinde, pandeminin neden olduğu tecrit sırasında patronlarının tüm astları desteklemeye çalıştığını ve şirketle olan bağlantılarını kaybetmeyeceklerinden endişe ettiklerini söyledi. Altman’ın tüm çalışanlara hitaben yazdığı mektuplardan biri yayına eklendi.

“Babamın ölüm haberiyle birçok kişinin şok olduğunu ve üzüldüğünü biliyorum. Sanırım oğlu olduğum için çok şanslıydım. Herkesin onu bir arkadaş olarak tanımayı başaramamış olması üzücü. Kendini arkadaşlarına adamıştı ve insanlarla anında ortak bir dil bulmayı biliyordu. Onlara ilham vermek için onlardan en iyisini çıkarın ve görünüşte sonsuz bilgeliğinizi onlarla paylaşın ” diyor James Altman’dan mektup.

Microsoft CEO’su Satya Nadella ve Xbox bölüm başkanı Phil Spencer da başsağlığı diledi .

Oyun endüstrisi için üzücü bir an. Robert Altman, ZeniMax’ı bugünkü haline getirdi. Düşüncelerim ailesiyle, sevdikleriyle ve meslektaşlarıyla ”diye yazdı Nadella Twitter hesabında.

“Sektörün ikonu, ortağı ve yakın arkadaşı Robert Altman’ı kaybettiğimiz haberi beni çok üzdü. Spencer, ailesinin ve ZeniMax / Bethesda ekibinin bu zorlu dönemde güçlü kalmasını diliyorum ”dedi. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu