Efsanevi kompozitör ve piyanist Lubomyr Melnyk, 16 Ekim’de Zorlu PSM’de

Çok hızlı vuruş tekniği ve karmaşık müzikal notalar ile öne çıkan "Continuous (Sürekli) Music" türünün öncüsü efsanevi piyanist Lubomyr Melnyk, kaçırılmayacak bir performas ile 16 Ekim Cumartesi akşamı Zorlu PSM’de Turkcell Platinum Sahnesi’nde müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

 

Bütün hayatını piyanoya adayan ve nadir canlı performans veren Lubomyr Melnyk, “continuous music” türünün yaşayan son temsilcisi olarak öne çıkıyor. 1960’larda Terry Riley ve Steve Reich’ten etkilenen ve minimalist hareketten ilham alan Ukraynalı piyanist Lubomyr Melnyk, özgün kompozisyon diliyle bambaşka bir piyano evreni yaratıyor. Melnyk’in kompozisyonları John Cage, Cornelius Cardew veya George Crumb gibi bestecilerin avangard notalarını da andırıyor. Saniyede 19 notaya basabilen dünyanın en hızlı piyanistlerinden Melnyk, çağdaş müzik için her zaman yeni yönler keşfetmeyi de sürdürüyor.  Melnyk’in son albümü Fallen Trees  Nils Frahms ve Olafur Arnalds gibi çağdaş müziğin deneysel isimlerinin de dahil olduğu Erased Tapes bünyesinde yayınlandı. 

 

Zihin açıcı bir deneyim yaşatacak “Lubomyr Melnyk” konseri ile efsanevi ismin nadir canlı performanslarından birine tanık olmak için 16 Ekim’de Turkcell Platinum Sahnesi’ndeki yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın. Bu unutulmayacak gecenin biletlerine passo.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu