Philips TV, F1 Türkiye GP keyfini evde çıkarmak isteyenlere 8506 Performans Serisi “The One” ı sunar

Motor sporu yarışlarının en prestijlisi Formula 1’in Türkiye ayağı, 10 Ekim Pazar günü Intercity İstanbul Park’ta nefesleri kesecek. Yarışı Philips TV’nin yeni 8506, diğer adıyla The One serisi 4K UltraHD Ambilight LED televizyonunda izleyecekleri eşsiz bir deneyim bekliyor.

Mevcut sıralamada birinci Hamilton

Geçen sezon Türkiye GP’yi kazanıp şampiyonluğunu ilan eden Lewis Hamilton, şu anki puan durumunda 246.5 ile birinci sırada. Mercedes takımının pilotu ve son 4 yılın şampiyonu Hamilton’ı 244.5 puanla Red Bull Racing’in Rus pilotu Max Verstappen takip ediyor. Türkiye GP ile birlikte 6 farklı pistte yarışacak olan ikilinin puanları birbirine çok yakın.  

İstanbul Park, seyirci kapasitesini yüzde 20 azaltabilir

Geçtiğimiz sezonun en iyi yarışı seçilen Türkiye GP, bu sezon da kıran kırana geçecek. Birçok kişi Türkiye GP’yi pistte izlemeyi tercih etse de,  Intercity İstanbul Park yönetimi sağlık tedbirlerinden dolayı ortalama 100 bin kişiyi tribünlere almayı planlıyor. Bu yüzden yarışseverler ekran başına! 

F1 neden Philips Performans Serisi The One karşısında izlenir?

Geçtiğimiz Eylül ayında TP Vision tarafından yenilenerek piyasaya sürülen The One ailesi; HDMI 2.1’in eklenmesi ile ekran yenilenme hızını gözle görülür şekilde arttırıyor. 

Üründe bulunan P5 görüntü işleme motoru, kontrast ve renklerdeki netlik pist heyecanını ekrana taşıyor. Sadece Philips TV’lerde bulunan Ambilight teknolojisi; ekranın kenarlarının arkasında bulunan akıllı LED'ler sayesinde ekrandaki renkleri gerçek zamanlı olarak duvarlara yansıtıp TV’lerin bulunduğu ortamı aydınlatmasını ve ekranın daha büyük görünmesini sağlıyor. 

50, 58, 65, 70 ve 75 inç ekran boyutlarındaki yeni nesil The One serisinde Türkiye GP’yi seyredecek yarışseverler, tribündekileri kıskandıracak bir deneyim yaşayacak. 

Ülkemizde S Sport kanalından naklen yayınlanacak Türkiye GP 2021’nin detaylı programı: 

  • 8 Ekim Cuma, 11.30: 1. Antrenman turları
  • 8 Ekim Cuma, 13.00: Basın toplantısı
  • 8 Ekim Cuma, 15.00: 2. Antrenman turları
  • 9 Ekim Cumartesi, 12.00: 3. Antrenman turları
  • 9 Ekim Cumartesi, 15.00: Sıralama turları
  • 10 Ekim Pazar, 15.00: Yarış  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu