FunBox Ekranlarında Doğal Yaşam Öyküleri

Uluslararası medya kuruluşu SPI International bünyesinde Ultra HD kalitesiyle izleme deneyimi sunan yeni nesil belgesel kanalı FunBox UHD, doğa, gezi, sanat ve ekstrem maceraları her nüans ve detayı net bir şekilde görmek isteyen izleyiciler için ekranlara taşıyor.

Ekim ayında dünyanın dört bir yanından doğal yaşam öyküleri, birbirinden ilginç yapımlarla ekranlara Funbox HD ekranlarına geliyor.

Mavi Dünya Bahamalar ve Palau (Blue World – Bahamas & Palau)  – 27 Ekim Çarşamba – Saat: 22:00

Mavi Dünya ekibi önce Meksika’nın Cozumel adası açıklarında, dünya üzerinde sadece iki yerde görülebilen nadir bir deniz canlısının, muhteşem balon balığının peşine düşecek; sonra da mağara dalışı için Bahama’lara gidecek.

Bazaruto: Dugong Ülkesi  (Bazaruto: The Dugong's Land)  – 29 Ekim Cuma – Saat: 16:00

Cuma günü akşamüstü saatlerinde, Fast&FunBox ekranlarında ilginç bir deniz canlısı ile tanışacağız. Güney Afrikalı bilim kadını Karen Allen, nesli tükenme tehlikesi altındaki deniz memelileri Dugongları kurtarmak için elinden geleni yapıyor. Mozambik Kanalı açıklarında yer alan Bazaruto Adası’nda yerel halkta bu hayvanların soyunun korunmasına yönelik bilincin geliştirilmesini amaçlayan bir STK bünyesinde görev yapan Karen, ürkekliğiyle bilinen Dugonglara yaklaşabilecek mi?

Yabani İçgüdüler – Namibya (Wild Instincts – Namibia)  – 30 Ekim Cumartesi – Saat: 16:00

“Çita Adam” olarak tanınan Olivier Houalet, gezegenimizde sayıları azalan yaban hayatı cennetlerini keşfetmemiz için, insan eliyle yönetilen koruma alanları ve doğal parklardan uzaklardaki rotalarda bizlere rehberlik yapıyor. Buralara erişmek için, dünyanın en uzak köşelerinde, doğanın en beklenmedik sürprizlerine hazır olmamız gerekiyor. Doğada, tam bir özgürlük içerisinde hayat sürdüren hayvanların izini sürerken, gezegenimizle de yakından tanışacağız.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu