Kartepe’de Altyapıdan Sonra Üstyapı Çalışmaları Yapılıyor

Kartepe ilçesinde altyapı yatırımlarını yoğun bir şekilde sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, altyapı çalışmaları ile kazı alanları çökme süreci tamamlanan cadde ve sokaklarda üstyapı çalışmaları gerçekleştiriyor. Dumlupınar ve Emekevler mahallelerinde parke ve bordür çalışmaları yapılıyor.

YATIRIM PROGRAMI

“Mutlu Şehir Kocaeli” ve ”Altyapıda sıfır problem” ilkeleri çerçevesinde 2021-2022 yılı yatırım programı kapsamında Kartepe ilçesinde önemli altyapı hattı, depo yapımı ile dere ıslahı çalışmaları gerçekleştirildi. İlçeye bağlı Dumlupınar, Uzuntarla, Emekevler, Şevkatiye, Suadiye Çepni, Şirinsulhiye ve Nusretiye olmak üzere 7 mahallede altyapı çalışmaları yapıldı. Yapılan içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu çalışmaları kapsamında toplam 31,5 kilometre içme suyu hattı, 14,8 kilometre kanalizasyon hattı ve 9,3 kilometre yağmursuyu hattı, 6 adet çeşitli kapasitede depo ve 7 adet derede ıslah çalışmaları yapıldı. Tamamlanan altyapı hatları, betonarme ve prekast olan depolar işletmeye alınırken ıslah edilen dereler ile birlikte yüzey suları toplanarak düzenli akışları sağlanarak insan ve çevre sağlığı için tehdit oluşturmayacak hale getirildi.

DUMLUPINAR’DA ÇALIŞMALAR

2022 yılında ilçe genelinde yatırımlarını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, yapılan altyapı çalışmaları sırasında bozulan yolların üstyapı çalışmalarını da bir yandan gerçekleştiriyor. İçme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı hattı çalışmaları ile projesi tamamlanan Dumlupınar Mahallesine bağlı Şamdan, Ceyhan, Seyhan, dere kenarı-Seyhan Sokak arkası, Yenicami, Arnavut ve Volkan sokakların parke ve bordür çalışmaları tamamlanarak vatandaşların kullanımına açıldı. Parke ve bordür çalışması, Onurlu Sokakta devam ediyor.

EMEKEVLERDE ÇALIŞMALAR

Kartepe ilçesinde sürdürülen bir diğer proje kapsamında altyapı çalışmaları gerçekleştiriliyor. İlçeye bağlı Emekevler Mahallesinde başlanılan yoğun çalışmaların ardından kazı alanı çökme süreci tamamlan cadde ve sokaklarda üstyapı çalışmaları yapılıyor. Emekevler mahallesi Fuzuli, Yıldırımlar ve Banu sokaklarında parke bordur çalışması tamamlanarak vatandaşların kullanımına açıldı. Parke bordür imalat çalışmaları, Fırat sokakta devam etmektedir. Havaların düzelmesine bağlı olarak kazı alanı çökme süreci tamamlanan cadde ve sokaklarda asfalt çalışmaları da yakın zamanda başlayacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu