Note 4 İçin Android 6.0.1 Nasıl Yüklenir?

Note 4 İçin Android 6.0.1 Nasıl Yüklenir?

Samsung Galaxy Note 4 acısından Android Marsmallow güncellemesi oluşturuldu.

Android marsmallow sürümü öncelikli olarak Polonya açısından hazırlandı. Daha sonraları ise Abd ve Hindistan’daki Samsung Galaxy Note 4 cihazı kullanıcıları Marsmallow güncellemesine geçiş yaptı.

Marsmallow güncellemesinin boyutu 1.5GB’a yakındır. Bu sebeple güncelleme işlevi daha çok mobil ağ değil de Wi-Fi ağından yapılması tavsiye edilir.

Böylelikle mobil internet kotası da herhangi bir değişiklik meydana gelmeyecektir.

Note 4 İçin Android 6.0.1 Nasıl Yüklenir?

Samsung Galaxy Note 4 Güncellemesi

Samsung Galaxy Note 4 açısından gelen yeni Marsmallow güncellemesi ile beraber telefon açısından oluşan pek çok güvenlik yamasına da sahip olunur.

Samsung Galaxy Note 4 açısından Odin programını kullanarak marsmelov güncelleme işlemini yapmak mümkündür. Odin programını kullanarak da yapılacak güncelleme işlemi açısından cihaz garantisini herhangi bir zarar meydana gelmeyecektir. Yüklenilecek yazılımı Samsung Galaxy Note 4 cihazının kendi yayınlamış olduğu güncellemeye ait olması gerekecektir.

6.0.1 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Galaxy Note 4 açısından güncelleme işleminin yapılmasından önce kesinlikle yapılması gereken işlem verilerin yedeklenmesi bir yedekleme işlemleri gerçekleştirdikten sonra Samsung’un orijinal 6.0.1 rom ve programını bilgisayara indirmek mümkündür. Dosyaları bilgisayara hazırladıktan sonra ise cep telefonuna indirme modu ile almak da mümkündür.

İndire moduna geçiş yapabilmek amacıyla öncelikli olarak telefonunu kapatılması gerekir. Kapalı olan cep telefonunu ses kısma ile home’de güç tuşlarına basılı tutmak suretiyle Road moduna geçmesi sağlanır. Açılan ekranda ise ses yükseltme tuşuna basarak Cep telefonunu güncelleme işlemini hazırlamak mümkün olacaktır. Telefonu bilgisayara bağladıktan sonra o dil uygulamasının çalıştırılması gerekir. Bağlantı işlemi gerçekleştirildikten sonra ise bilgisayara indirilen 6.0.1 Rom Odin programı aracılığı ile seçilir.

ID:COM yazan yerde ise port numarası karşımıza çektikten sonrası tarih yazılı olan kutucuğa tıklamak gerekir. Cep telefonu marsmelovunu yüklemeye başladıktan sonra birkaç kez tekrardan başlayabilir. Yükleme işlemi bittikten sonra telefon her zamankinden daha geç açılacaktır. Herhangi bir işlem yapmadan telefonun açılması herhangi bir işlem gerçekleştirmeden telefonun kapanıp açılmasını beklemek gerekir. Telefon açıldıktan sonra ise gerekli güncellemeler otomatik olarak zaten kendini girecektir. Böylelikle istenilen ya da talep edilen işlem çok kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilmiş olacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu