Windows 10 ücretsiz olarak kullanılabilir mi?

Windows 10 ücretsiz olarak kullanılabilir mi?

Sorusunun cevabı daha fazlası için yazımızı okuyun.Henüz Windows 7’den Windows 10’a ücretsiz yükseltme yapmadıysanız, bu basit adımları izleyin.

Windows 7 desteği, işletim sisteminin bir “veda güncellemesi” aldıve  Ocak 2020’de sona erdi . Ancak Microsoft, cihazların güvenilir ve sorunsuz çalışmasını sağlamak için kullanıcıları eski işletim sisteminden Windows 10’a çekmek için elinden geleni yapıyor. Neyse ki, Windows 7 için resmi desteğin sona ermesinden sonra bile ilk ona geçiş için hala zaman var.

Windows 10 ücretsiz olarak kullanılabilir mi?

Hala Windows 7 yüklü olan daha eski bir bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayarınız varsa, Microsoft web sitesinde Windows 10 Home işletim sistemine 139 ABD Doları karşılığında yükseltme yapabilirsiniz. Elbette pahalı, ancak bu tür bir parayı harcamanıza gerek yok: Microsoft’un 2016’da teknik olarak sona eren ücretsiz yükseltme teklifi, hala birçok kullanıcı için çalışıyor.

Windows 10, Temmuz 2015’te ilk kez piyasaya sürüldüğünde, Microsoft, Temmuz 2016’ya kadar Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıları için benzeri görülmemiş bir ücretsiz yükseltme teklifi sundu. Bununla birlikte, 2017’de ZDNet ed.törü Ed Bott, ücretsiz güncellemenin hala çalıştığını ve güncelleme yönteminin 2020’de bile geçerli olduğunu söyledi – CNET kaynağının editörleri tarafından kontrol edildi.

Windows 10 ücretsiz olarak kullanılabilir mi? Sorusunun cevabı için alttaki adımları uygulayın.

“Windows 10 Installer” ı indirin

Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 Home veya Pro’nun lisanslı ve etkinleştirilmiş bir kopyasını kullanıyorsanız Windows 10’u nasıl ücretsiz edinebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır :

  1. Windows 10 indirme sitesi ‘ne gidin.
  2. Windows 10 Kurulum Ortamı Oluştur altında Aracı İndir ve Çalıştır seçeneğine tıklayın.
  3. Bu bilgisayarı şimdi yükselt’i seçin.
  4. Sağlanan seçimi kabul ederek güncelleme talimatlarını izleyin.
  5. Güncelleme tamamlandıktan sonra, Ayarlar ve Güvenlik -> Etkinleştirme’ye gidin ve Windows 10 için etkinleştirilmiş lisansı göreceksiniz.

Windows 7 Home veya 8 Home lisansınız varsa, yalnızca Windows 10 Home’a ​​ve Windows 7 veya 8 Pro’ya yalnızca Windows 10 Pro’ya yükseltme yapabileceğiniz unutulmamalıdır (Windows Enterprise için ücretsiz yükseltme yoktur).

Güncel olmayan bir işletim sisteminde kalan Windows 7 kullanıcıları artık Microsoft’tan güvenlik yamaları veya herhangi bir sorun için teknik destek alamayacakları için güncelleme yapmaya değer, bu da bilgisayarınıza virüs ve kötü amaçlı yazılım bulaşma riskini artırır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu