PS4 Oyunlarını PC’de Oynama

PS4 Oyunlarını PC’de Oynama

Bilgisayar ortamında PS4 oyun keyfini çıkarmak isteyen oyun severler açısından yapılan güncellemeler ile doyumsuz bir oyunun kapısını aralamak mümkündür.

Oyun dünyasında çok büyük bir payı bulunan uygulamalar oyun severlerin PS4 konsol mağazalarda bulunur. Oyunların bilgisayarlarda oynanabilmesi amacıyla taleplere cevap aramaktadır. Yapılan çeşitli güncellemeler ile mağazalarda bulunan satışta olan 500’den fazla oyunun artık bilgisayarla da oynanabilmesine imkân tanınmaktadır. Tabii bu imkânlardan yararlanabilmek amacıyla çeşitli teknolojik gereksinimlerin yanında yapılması gereken bazı işlemlerde vardır.

PS4 Oyunlarını PC’de Oynama

PlayStation oyunlarının Bilgisayar ortamında oynanması bazı oyun severler açısından daha da keyifli olabilir. Bu oyunların oynanması amacıyla çeşitli adımların takip edilmesi gerekir. Böylelikle PS4 keyfi PC ortamında yaşanır.

PS4 oyunlarını PC de oynama rehberi ile bu gereksinim ve gereklilikler ile ilgili bütün bilgiler veriler aşağıda anlatılmıştır.

PS4 Oyunlarının Oynanabilecek Bilgisayarlar

Oynanacak oyunların yüksek işlevleri sebebiyle her çeşit bilgisayar bu oyunları çalıştırmayabilir. Bu nedenle bilgisayarların Windows 8.1 ya da Windows 10 işletim sistemi ile en az Intel i5 işlemci sistemine sahip olması gerekir. Ön bellek açısından ise 2 GB’tan az olmamalıdır. Bu özelliklere sahip bilgisayarı olan kullanıcılar internet bağlantılarına sahip ise eğer PS4 oyunlarını oynama imkânı tanıyabilir.

PS4 Oyunlarını PC’de Oynama Ayarları

PS4 Remote play programı kurulumu gerçekleştirildikten sonra ayarlar kategorisinden hesap ayarları bölümü seçeneğine girilir. Birincil PS4 ayarlandıktan sonra Remote Play ayarlar ve uygulamasından aktif hale getirilebilir. Daha sonrasında ise uygulama açılarak dualshock 4 kolu takılarak playstation network hesabına erişim sağlanır. Artık bilgisayarda görülen PS4 menüsünden hesaba ve oyunlara ulaşmak mümkündür.

Dualshock4’ ü Bilgisayarda Kullanma

PlayStation oyunlarının bilgisayar ortamında en tüksek kalitede oynanabilmesi amacıyla bu kontrolcü sisteminin ayarlanması gerekir. Bunu yapmak için yine uygulamalar tarafından piyasaya sürülmüş dualshock 4 adaptörünü bağlayın ve  sonra Bluetooth ayarlarına girerek dualshock 4 kontrolcüleri seçmek yeterli olacaktır. Her yerde oyun keyfini çıkarmak isteyen oyun severler açısından hazırlanmış rehberdeki bu adımları yerine getirildikten sonra bilgisayar ortamlarında PSN hesabına girme ve oyun oynama artık mümkün olacaktır.

Başa dön tuşu