PS4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

PS4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

PS4’ün sıfırlanması açısından PS4 fabrika ayarlarına nasıl döndürülür? Sorusu sorulmaktadır.

Bazı durumlarda gerek donanımsal gerekse de Yazılımsal problemlerden dolayı PS4’ün fabrika ayarlarına geri döndürülmesi ya da sıfırlanması işlemlerine başvurulabilir. Bu işlemlerin nasıl yapıldığı ile ilgili detaylı bilgi aşağıda açıklanmıştır.

PS4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

Aşağıda bu sorunun cevabı detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

PS4’ün sıfırlanması şeklinde işlemlere başlanabilir.

PS4 Fabrika Ayarlarına Döndürme

PlayStation 4 açısından meydana gelen sorunlar bağlamında en köklü yanıt olarak PS4 fabrika ayarlarına döndürme seçeneği olarak sunulur. Fabrika ayarına döndürme işleminin nasıl gerçekleştirildiğini öğrendikten sonra direkt bir şekilde işlemin yerine getirilmesi ile sıfırlama işleminin tamamlanmasını sağlamak mümkündür.

İşlem Basamakları Nelerdir?

Ayarlar açıklandıktan sonra PSN bölümüne giriş yapılır, buradaki buton tıklandıktan sonra bir iki sayfa arasında geçiş yapılabilir. Ana PS4 sistemi olarak etkinleştir butonu mevcuttur. Bu seçeneğin devre dışı bırakılması gerekecektir.

İstenildiği takdirde direkt bir şekilde bu sayfadan devre dışı bırakılması işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür.

PS4 ana sistem olmaktan çıktığında diğer işlem basamaklarına geçiş yapılabilir. Ayarlar menüsünden sıfırlama, PS4 sistemini sıfırlama bölümü üzerinden direkt bir şekilde işlem yapılır. Oyun içerik ve ayarların silinmesi böylelikle mevcut olacak. PS4 sıfırlama işlemi tamamlandıktan sonra bilgilerin gittiğini gören kullanıcılar tekrardan kurulum yapılması gerektiğini unutmamalıdır.

Fabrika ayarlarına döndürme işlemlerinden hemen sonra yükleme işlemlerinde yapılması gerekecektir.

PS4 Kurulum Ayarları

 

Cihazın sıfırlanması işleminden sonra kurulum ayarlarının tekrardan yapılması talep edilecektir. Bu nedenle daha önce kurulum yapılmadıysa detaylı bilgi alınmasında fayda olacaktır.

Kurum işlemlerinin doğru bir şekilde yapılması, sistem hızlının artışının analiz edilmesi açısından gereklidir. Sıfırlama işlemlerinden hemen sonra kurulum ayarlarının tamamlanması gerekir. Ayarların yapılmasından sonra ise kurulumun gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Kısa bir süre içerisinde direkt bir şekilde kullanıcılar, fabrika ayarlarına dönmüş cihazlarının kullanılmasını sağlayabilirler.

PS4 nasıl kurulur? Sorusuna verilen yanıta göre hareket edilmesinde avantaj vardır. İşlemlerin tamamlanarak kurulum işlemlerinin yapılmasını sağlamak böylelikle mümkün olacaktır. Hemen sonrasında ise oyun oynamak üzere cihazın kullanımının mümkün olduğunu görmek böylelikle mümkün olacaktır.

Başa dön tuşu