Samsung’un Galaxy Evde İleri Dönüşüm Programı ödüle layık görüldü

Samsung’un kullanılmayan Galaxy akıllı telefonları basit bir yazılım güncellemesiyle IoT cihazlarına dönüştüren “Galaxy Evde İleri Dönüşüm Programı”, Reuters Sorumlu İşletme Ödülleri kapsamında ödüle layık görüldü.

Samsung Electronics’in kullanılmayan Galaxy akıllı telefonları basit bir yazılım güncellemesiyle IoT (nesnelerin interneti) cihazlarına dönüştürerek onlara yeniden hayat veren Galaxy Evde İleri Dönüşüm Programı, bu yıl Reuters Sorumlu İşletme Ödülleri kapsamında "yüksek övgüye değer" derecesiyle Döngüsel Geçiş Ödülü’ne layık görüldü. Program kapsamında kullanıcılar, Samsung’un SmartThings uygulaması aracılığıyla kullanmadıkları akıllı telefonları, çocuk bakım monitörü veya evcil hayvan bakımı çözümü gibi hayatlarını kolaylaştıran akıllı ev cihazlarına dönüştürebiliyor.

2009 yılından bu yana düzenlenen Reuters Sorumlu İşletme Ödülleri, üst seviye sürdürülebilirlik stratejileri sergileyen, toplum ve çevre üzerinde olumlu etkilerde bulunan işletmeleri ödüllendirmek için düzenleniyor. Döngüsel Geçiş Ödülü kategorisinde ise dünyada daha döngüsel bir ekonomiye geçişe katkı sunan yenilikler değerlendiriliyor. Ödül jürisi, Samsung'un ileri dönüşüm programını "temel bir fikirden yola çıkarak eski telefonlarla ilgili genel kanının değişmesine katkı sağlayan sade bir girişim. E-atıkların geri dönüşümünde yenilikçi bir adımla döngüsel çözüm sunan bir program.” olarak tanımladı.

Galaxy Evde İleri Dönüşüm Programı; Samsung’un sürdürülebilir malzemelerin daha fazla kullanılması, kaynakların yeniden kullanımı ve katma değer ile alternatif kullanımlarla ürünlerin ömrünün uzatılması yoluyla döngüsel bir ekonomiye geçiş amacıyla küresel düzeyde yürüttüğü çalışmaların bir parçası. Samsung'un daha sürdürülebilir üretim uygulamaları ve tüketici davranışları üzerinden daha iyi bir dünya inşa etme konusunda gösterdiği kararlılığın bir yansıması olan program, dünyanın her yerinden kullanıcıların olumlu bir etki yaratarak gelecek nesiller için daha iyi bir dünyayı inşa etmesini sağlıyor. Program, Samsung'un Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına ulaşmak için teknolojinin gücünü kullanma konusunda gösterdiği kararlılığın bir parçası olarak da öne çıkıyor. Özellikle 12. Sürdürülebilir Kalkınma Amacı “Sorumlu Tüketim ve Üretim” çerçevesinde çevresel etkinin en aza indirilmesi ve çevreye duyarlı alışkanlıkların teşvik edilmesini hedefleyen program ayrıca Samsung'un Mobil İletişim Birimine yönelik olarak son dönemde duyurduğu Galaxy for the Planet sürdürülebilirlik platformunu da destekliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu