Şehidin adına yakışır bir biçimde yenilenecek

Şehidin adını taşıyan statta artık koyunlar otlamayacak

Seferihisar Belediye Başkanlığı döneminde Tunç Soyer tarafından Kurban Pazaryeri olarak tahsis edilen Şehit Osman Koç Stadı, AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın girişimleri sonucu şehidin adına yakışır bir şekilde baştan aşağı yenilenerek spor tesisi olarak hizmet verecek.

 

İlk önce Ürkmez Belediyespor’a daha sonra da Seferihisar Belediyespor’a devredilen bu dönem içinde harabeye dönen Şehit Osman Koç Stadı’nın yenilenmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı yedi buçuk milyon TL bütçe tahsis etti.

 

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın girişimleri sonucu yatırım programına alınan ve ivedi bir şekilde de ödeneği tahsis edilen stat için önümüzdeki hafta bir heyet keşfe gelecek. Keşfin ardından stadın yenilenmesi için ihaleye çıkılacak.

 

 

Kurban pazarı olarak tahsis edildi

 

Şehit Osman Koç Stadı’nın yenilenmesi için yatırım programına alınması ile ilgili süreci, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ve İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici’nin destekleri ile çok kısa sürede tamamlandıklarını belirten Başkan Aydın: “2002 yılında İzmir Özel İdaresi tarafından yapılan, 1990 yılında Siirt Pervari’de şehit düşen Osman Koç’un adının verildiği stat Seferihisar Belediyespor’a devrinin ardından çok kısa bir sürede harabeye dönerken şehidin adına yakışmayan görüntülere de sahne oldu. Tunç Soyer tarafından Seferihisar Belediye Başkanlığı döneminde kurban pazar yeri olarak tahsis edilen stat inşaat molozlarının döküldüğü, yabani otların türediği bir alana dönüştü. Bu duruma kayıtsız kaldığı için yoğun eleştiri almasına karşın dönemin belediye başkanı Tunç Soyer hiçbir girişimde bulunmazken Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde de Seferihisar’ın birçok sorunu gibi bu sorunu da görmezde geldi. Stat bu durumdayken sadece şehidimizin değil hiçbir şehit ailesinin yüzüne bakamaz olmuştuk. Yönetim Kurulu olarak hızlıca yerinde tespitimizi yaptık, dosyalarımızı hazırladık, önce ilçe ardından İzmir en son da Ankara’da bu konuyla ilgili temaslarımızı yaptık. Girişimlerimiz sonucu yatırıma alındı” bilgisini verdi.

 

Ürkmez halkı spor ile buluşacak

 

Yürüyüş başta olmak üzere farklı branşlarda spor faaliyetlerinde halkın katılımının çok önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Aydın: “Stadımıza bir görevli atanacak. Stadın zemini suni çim olacak, 250 kişilik bir tribün yapılacak, stadın etrafı çit ile çevrilecek. Soyunma odaları yapılacak. Bittiğinde şehidimizin adına yakışır bir spor tesisi olarak Ürkmezlilere hizmet verecek. Halkın spor yapmasını sağlıklı bir toplum açısından çok önemsiyoruz. Ürkmezlilerin de bu yönde talebi var” dedi.

 

Şehit Osman Koç’un babası ve AK Parti Seferihisar Teşkilatı ile iftar yemeğinde bir araya gelen Başkan Aydın'ın oğlunun adının verildiği stadın yenilenmesi için 7 buçuk milyon bütçe tahsis edildiği bilgisini paylaştığı ilk isim şehidin babası Mustafa Koç oldu. Yemek sonrası İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ile telefon ile görüntülü görüştüren Başkan Aydın baba Koç’a bundan sonraki süreç ile ilgili de bilgi verdi.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu