Tamagotchi tekrar pazara sunuldu

Bandai America, bir kamerayla birlikte Tamagotchi'nin güncellenmiş bir sürümünü yayınlayacak

Efsanevi şirket Bandai, Tamagotchi Pix’in yeni bir versiyonunu yayınladı. Oyuncak sadece renkli bir ekranla değil, aynı zamanda dijital evcil hayvanınızla fotoğraf çekebileceğiniz bir kamera ile donatılmıştır. Tamagotchi’nin birçok kişiye “90’lardan selamlar” gibi görünmesine rağmen, cihazın önceki sürümleri hala bazı ülkelerde talep görüyor. Yeni Tamagotchi’nin neye benzediğini ve oyuncağın neden hala popüler olduğunu makalemizde anlatmaya çalıştık.

İlk Tamagotchi 90’larda ortaya çıktı. Bir Tamagotchi sahibinin asıl görevi, yumurtadan çıktıktan sonra cihazda “yaşayan” sanal bir evcil hayvan yetiştirmektir Tamagotchi dikkat gerekiyor. Beslenmesi ve onunla oynanması gerekir. Dijital bir evcil hayvana bakmazsanız ve ona dikkat etmezseniz, hayvan ölür. Böylece oyuncağın küçük sahiplerine sorumluluk getirilir.

Modern Tamagotchi Pix’ın tasarımı aynı kalacak: üç düğmeli yumurta şeklinde bir anahtarlık.

Bununla birlikte, orijinal oyuncağa aşina olanlar önemli bir değişikliğin ekranı etkilediğini fark edecekler. Şimdi pikselli siyah beyaz bir görüntü yerine küçük bir renkli ekran yer alıyor.

Ek olarak, Tamagotchi Pix, sahibinin dijital evcil hayvanıyla fotoğraf çekebilmesi ve Tamagotchi için yiyecek olarak hizmet verecek gerçek yiyeceklerin fotoğrafını çekebilmesi için bir kamera ekledi. Ancak oyuncağın ağa bağlanma özelliği olmadığı için fotoğrafları bir bilgisayara veya telefona aktaramazsınız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu