WWDC 2021 7 Haziran’da gerçekleşecek

Apple sunumundan neler bekleniyor.

Apple, 7 Haziran’da gerçekleşecek ve tamamen çevrimiçi olarak düzenlenecek olan yıllık WWDC 2021 Geliştiriciler Konferansı için muhabirlere davetiye gönderdi. Tüm tescilli işletim sistemlerinin geleneksel güncellemelerine ek olarak, twitterden öğrenilenlere göre etkinlikte ürün duyuruları da yer alabilir.

Apple’ın yıllık WWDC 2021 konferansı , şirketin resmi davetiyelerine göre 7 Haziran’da Apple Park genel merkezinden canlı bir yayın yoluyla gerçekleştirilecek. Mashable’a göre etkinliğin başlangıcı Türkiye saatiyle 20.00 olarak planlanıyor.

Apple şirketi geleneksel olarak WWDC’de işletim sistemlerinin yeni sürümlerini sunacak. iOS, MacOS, iPadOS, tvOS ve watchOS. Cupertinian’ların, engelli insanlar için cihazlarını kontrol etmeye yönelik yeni işlevler hakkında ayrıntılar sunmaları bekleniyor.

Yeni cihazların duyurularına gelince, burada her şey o kadar basit değil.

Mashable, Nisan ayındaki son sunumunda Apple’ın 24 inç iMac, AirTags ve iPad Pro dahil olmak üzere birçok cihazı gösterdiğini, bu nedenle 7 Haziran’da ürün duyurusu yapılmayacağını ve yazılım etkinliğinin olacağını belirtti.

Buna karşılık, içeriden John Prosser , Apple Silicon işlemci tabanlı güncellenmiş bir MacBook Pro’nun WWDC’de sergilenebileceğini duyurdu . Aynı varsayım daha önce bir Bloomberg muhabiri tarafından ifade edilmişti .

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu