Temmuz Ayında Açan Çiçekler

Her mevsim kendine özgü doğal güzellikleri ve çiçek türlerini beraberinde getirir. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarının gelişi ile birlikte etrafta çok daha canlı ve çeşitli çiçek türlerini görebilirsiniz. Haziran ve temmuz aylarında etrafı saran çiçeklerin neler olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Temmuz ayı ile birlikte evinize renk katacak pek çok çiçek türü var. Hangi çiçekler temmuz ayında açar diyorsanız işte cevabı;

Orkide

Yazın enerjisi ile asil görüntüyü birleştiren çiçeklerin başında orkide yer alır.  Renkli görüntüsü ile sizi kendine çeken orkideler özellikle pencere önlerinde sıklıkla karşınıza çıkar. Bu nedenle orkideler pencere önü çiçeği olarak tabir edilir. Yemyeşil yaprakları ve göz alıcı çiçeği sayesinde orkideler yaşam alanınıza ayrı bir hava katar.

Hazeran Çiçeği

Birden farklı renk tonuna sahip olan hazeran çiçeği canlı görünümüyle tüm dikkatleri üzerine çeker. Özellikle bahçelerde ve yazlık evlerin balkonlarında geniş yer kaplayan hazeran çiçeği, çok yıllık bir bitki olarak karşınıza çıkar. Mavi, pembe, beyaz ve morun tonlarına ev sahipliği yapan hazeran çiçeği ile yaşam alanınıza ayrı bir anlam kazandırabilirsiniz.

Ortanca

Çekici görünümü ve ihtişamlı yapısı ile tüm dikkatleri üzerine çeken ortancalar temmuz ayı için ayrı bir önem taşır. Güneşli sabahları seven ortancayı dikmek için uygun anı kollamanız gerekir. Ortanca çiçeğini bahçenizde ağırlamak istiyorsanız ilkbahar ya da sonbahar döneminde dikmiş olmanız gerekir.

Gardenya

Büyük ilgi ve bakım isteyen yaz çiçeklerinin başında gardenya yer alır. Yaz aylarında gardenya bakımı ile ilgilenirim diyorsanız bu çiçek tam size göre. Özenli bir bakım sonunda açan gardenyaların hoş kokusuna bayılacaksınız.

Yıldız Çiçeği

Temmuz ayına yaz sıcakları kadar enerji dolu bir çiçekle giriş yapmak isteyebilirsiniz. Rengarenk çiçekleri ile sizi kendine çeken yıldız çiçeği harika bir alternatif. Bolca güneş sevdiği için bu çiçeği bahçeye dikmenizde fayda var. Dilerseniz güneş alan bir balkon ya da pencereyi de tercih edebilirsiniz.

Çiçek siparişi ve çiçekler hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar için  https://www.tazecicek.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu