Römork Çeşitleri ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Römork, motor sahibi olan araçların arkasına takılan, yük taşınmasına yarayan tekerlekli ve motorsuz bir alettir. Römorklar genellikle ikiye ayrılır. Bunlar tam veya yarı römorklardır. Römorklar çoğunlukla yük taşıyan tırların ve kamyonların arkasına bağlanarak iş alanında ticari amaçlı kullanılır. İş ile birlikte seyahatler ve sonrası için de oldukça tercih edilmektedir. Kamp yapmak isteyen bireyler için kullanım kolaylığı sağlar. Son dönemlerde sürücülerin ek taşıma kapasitesine sahip olması avantajı ile römorklar günümüzde çok fazla popülerlik kazanmaktadır.

Römork Nedir? Ne İşe Yarar?

Römork fiyatları aracın çeşidi, büyüklüğü, yükü ve özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Römorklar kullanışlı olduğu kadar, römorkların kullanımı da oldukça önemlidir. Örneğin Pino römork üzerinde yükler, kesinlikle tüm yolculuk boyunca sıkı bir biçimde kurulmalıdır. Aracı fazla hareket ettirmemek gerekir. Hiçbir şekilde römorkun dışına taşıyabileceği kadar yük konulmamalıdır. Bunun gibi birçok önemli kurallara dikkat edilmesi sağlıklı ve güvenli bir yolculuk için önemlidir. http://www.truck1.com.tr adresini ziyaret ederek römork araçlarının seçenekleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ağırlığına göre farklılık gösteren birçok römork çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar: bisiklet, yapı, tam, motosiklet, seyahat, tekne, traktör römorklarıdır.

  • Bisiklet römorku; tek veya iki tekerlekli olan bisiklet modeline bir ya da daha fazla metreküp hacmi alabilir.
  • Seyahat römorku; bu römork çeşidi genellikle kampçılar için çok uygun bir seçenektir. Ölçekli pikaplara takılıp kullanımı sağlanır.
  • Yapı römorku; inşaat alanında, her türlü projede kullanıma uygun römorklardır.
  • Tam römorku; aracın ön ve arkasında bulunmak üzere, motorsuz araçlar yük taşımasında uygulanır.
  • Motosiklet römorku; motosikletlerin boyutlarına göre ayarlanıp sonrasında hafif yükleri taşımada kullanılır.
Başa dön tuşu