Wordpress için ücretsiz en iyi harita eklentileri

WordPress web sitenize harita eklemek çok kolaydır. Google Haritalar ile sağlanan gömme kodunu kopyalayıp sayfanıza yapıştırabilir veya WordPress HTML düzenleyicisini kullanarak yayınlayabilirsiniz. Ancak bazı ekstra işlevler eklemek istiyorsanız, yardım için bazı harika eklentilere başvurabilirsiniz.

Web sitenizdeki harita işlevselliğini hem eklemenize hem de genişletmenize olanak tanıyan 10 ücretsiz WordPress eklentisi

Wordpress için ücretsiz en iyi harita eklentileri

Google Maps Builder

Maps Builder, harita oluşturmaya daha etkileşimli bir yaklaşım sunar. Snazzy Maps ile birden fazla konumu çizebilecek, harita işaretleyicilerini özelleştirebilecek ve hatta farklı temalar kullanabileceksiniz. Tüm bunlar çekici ve kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzüne entegre edilmiştir.

WP Store Locator

İşletmenizin birden fazla konumu varsa, web sitenize kullanıcı dostu etkileşimli haritalar eklemek için WP Mağaza bulucuyu kullanın. Kullanıcılar konumları yarıçaplarına göre filtreleyebilecek ve her konum için yol tarifi alabilecek. Telefon numaraları, çalışma saatleri ve diğer özel meta bilgileri gibi önemli bilgileri her konuma ekleyebileceksiniz. Kartınızın görünümü de özelleştirilebilir.

Google Maps CP

Google Maps CP, bir WordPress sayfasına veya gönderisine konum verileri eklemenin bir yolunu sunar. Bu, farklı yerlerde muhabirleri olan haber siteleri ve hatta bir seyahat blogu için ilginç bir kavramdır. Kullanıcılar bu verileri aynı alandaki ilgili kayıtları bulmak için kullanabilirler. Konumlar, fiziksel bir adres veya bir noktanın koordinatları ile belirlenebilir

WP GPX Maps

Kaynak olarak bir GPX dosyası kullanan WP GPX haritaları, rakım, hız, kalp atış hızı ve sıcaklık gibi özelliklere sahip etkileşimli haritalar görüntüler. Bu işlevsellik, yarış pistleri oluşturmak veya fitness verilerini izlemek için yararlı olabilir

SO Mobile Widget Map

SO Mobile Widget Map, mobil cihazlarla kullanım için optimize edilmiştir. İstenilen yerde ortalanmış statik bir google haritası gösterecektir. Tıkladığınızda (veya dokunduğunuzda), Google Haritalar açılır. Kullanıcılar daha sonra yol tarifi için mevcut konumlarını girebilirler

Name : CM Maps Routes Manager

Çevrimiçi topluluğunuzdan haritalara değerli katkılar yapın. CM Maps Routes Manager. Kullanıcılar harita üzerinde kendi rotalarını çizebilir, ilginç nesneler ve fotoğraflar ekleyebilir. Yürüyüş, bisiklet, sürüş rotaları ve daha fazlasını dahil edin. Haritalar, konuma veya kategoriye göre aranabilir.

Visitor Map

Ziyaretçi Haritası, halihazırda çevrimiçi olan konum noktalarını gösteren bir dünya haritası widget’ı görüntüler. Eklenti, aynı anda kayıtlı kullanıcı ve misafir sayısını da gösterecektir. Haritalar, mobil cihazlara uyarlanmıştır.

WP Design Maps & Places

WP Design Maps & Places, çok daha yüksek seviyede özelleştirme sağlamayı amaçladığı için standart bir haritalama eklentisi değildir. Web sitenizin yerleşik görünümüne uyan bir haritayı bağımsız olarak tasarlayabileceksiniz. Ek seçenekler sunarak coğrafi konum verilerini kullanmayı veya kullanmamayı da seçebilirsiniz.

Google Map with FancyBox Popup

İçeriğinizde Google Maps görüntülemek yerine, FancyBox Popup ile Google Map, onu bir açılır pencerede görüntülemenizi sağlar. Bu, performansı etkilemeden birden çok harita görüntülemesi gereken siteler için veya diğer içerikten dikkati dağıtmalarını istemiyorsanız harika bir çözüm olabilir.

GeoDirectory – Directory Plugin

Web siteniz için küresel (veya bölgesel) bir iş dizini veya dizin oluşturmak için GeoDirectory – Dizin Eklentisini kullanın. Eklenti, hızlı bir şekilde dizin oluşturmanıza olanak tanıyan CSV dosyalarının içe ve dışa aktarılmasını destekler.

Başa dön tuşu