Wordpress Siteler İçin Gerekli Eklentiler

Wordpress Siteler İçin Gerekli Eklentiler

Kaynağınızı işlevsel ve kullanışlı hale getirecek eklentilerin seçimi hakkında söylenemeyecek olan WordPress platformunda bir web sitesi oluşturmak zor değil. Eklentiler, kelimenin tam anlamıyla sitenizin temeli olarak adlandırılabilir: hem yöneticiler hem de ziyaretçiler tarafından kullanılan tüm önemli işlevleri yerine getirirler. Milyonlarca kullanıcının gözünde WordPress platformunun temel avantajlarından biri , her türden eklentinin büyük bir koleksiyonudur . Bununla birlikte, bolluk hem bir nimet hem de ciddi bir engeldir: Bu kadar çeşitli programlar arasından doğru seçim nasıl yapılır?

Wordpress Siteler İçin Gerekli Eklentiler

WordPress için birçok modern tema için, kurulum için önerilen en uygun eklenti seti zaten tanımlanmıştır. Bu tür eklentiler, temanın ayrılmaz bir parçasıdır ve gerekli işlevselliği sağlar. Ancak bu makale temaya özel eklentilerle ilgili değil, evrensel WordPress hizmetleri hakkındadır.

Devam etmeden önce, size değerli bir tavsiye vermek istiyorum: her ek program sitenizin hızını yavaşlattığı için kullandığınız eklenti sayısını minimumda tutmaya çalışın. Yalnızca sınıfının en iyisi olan en önemli eklentileri kullandığınızdan emin olun.

İnternette doğru eklentileri aramak, bütün bir günü, hatta daha fazlasını öldürebilir. Size zaman kazandırmak için, WordPress siteniz veya blogunuz için kullanışlı olabilecek en iyi eklentilerin bir listesi.

W3 Total Cache

Sitenizin sorunsuz, kesintisiz çalışmasını sağlamak istiyorsanız, W3 Total Cache eklentisi olmadan yapamazsınız. Site hızı sadece ziyaretçiler için değil arama motorları için de önemlidir. Kaynağınızın sayfalarının yüklenmesi uzun sürerse, kaçınılmaz olarak trafiğinizin bir kısmını kaybedersiniz. W3 Total Cache harikalar yaratır: hizmet ile trafik hacmindeki ani artışlardan korkmazsınız ve çok sayıda ziyaretçi sitenizin verimliliğini hiçbir şekilde etkilemez.

Finteza Analytics

Neredeyse sınırsız web analizi özelliklerine sahip ücretsiz web analizi eklentisi. Site ziyaretçilerinin sayısını, bulundukları coğrafyayı, kullandıkları dilleri ve cihazları, sayfa görüntülemelerini ve yapılan etkinlikleri izler. Finteza’da, dönüşümler, yönlendirme kaynakları hakkındaki verileri görüntüleyebilir ve botların tanımlanmasıyla trafik kalitesi hakkında bir tahmin alabilirsiniz. Tüm veriler sisteme eksiksiz ve gecikmeden girer. Dahası, her şey ücretsizdir ve izlenen seans sayısı sınırlaması yoktur. Trafiğinizi değerlendirmek için maksimum farklı ölçümler ve çok çeşitli dönüşüm optimizasyon araçları Finteza, web analizi dünyasında “İsviçre bıçağı” olarak adlandırılabilir.

Logaster Logo Generator

Logaster Logo Generator, logolar ve diğer kurumsal kimlik öğeleri oluşturmak için kullanışlı bir çevrimiçi hizmettir . Tek yapmanız gereken site adınızı girmek ve bu eklenti size WordPress medya kitaplığınıza kaydedebileceğiniz düzinelerce logo seçeneği sunacak. Tam WordPress entegrasyonu ile logolar, logonun yanında görünen WordPress kısa kodu kullanılarak ana sayfaya veya makaleye / konuya kolayca eklenebilir.

Logaster web sitesine kaydolarak, sadece logoları doğrudan platforma kaydedip yüksek çözünürlükte indiremez, aynı zamanda faviconlar, kartvizitler, zarflar ve antetli kağıtlar oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.

OptiPic

OptiPic hizmetinin yardımıyla, sitedeki tüm görüntüleri yalnızca 2 tıklamayla optimize edebilirsiniz (sıkıştırabilirsiniz). Bu, web sitesini hızlandıracak ve hem SEO hem de web sitesi dönüşümü üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacaktır.

Bu tür bir optimizasyonun özü, görüntünün görsel kalitesini kaybetmeden görüntünün ağırlığını bayt cinsinden azaltmaktır. Resmin ağırlığı ne kadar azsa, tarayıcıya o kadar hızlı yüklenir. Görsel optimizasyonu, Google Pagespeed Insights’ın önerilerine göre gerçekleştirilir.

Yoast SEO

WordPress SEO sadece bir SEO eklentisi değil, web sitenizi optimize etmek için eksiksiz bir araç paketidir. Bununla birlikte, makale başlıkları ve açıklamalarının yanı sıra Open Graph meta verileri ekleyebilir, sayfa analizi gerçekleştirebilir, bir XML site haritası barındırabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Kurulum ve konfigürasyon kolaylığı açısından farklılık gösterir.

Wordfence Security

Wordfence, siteniz için bilgisayar korsanlarına karşı ek bir koruma düzeyi sağlar ve sitenize erişmeye çalışan botların IP adreslerini engeller. Kullanıcı, web sitesinde şüpheli etkinlik olması durumunda bildirim almayı ayarlayabilir ve programın ücretli sürümü profesyonel teknik destek içerir.

Anti-Spam

Adından da anlaşılacağı gibi, bu eklenti, spam yapanlardan gelen yorumları otomatik olarak engelleyerek sitenizi temiz tutar. Ve daha da önemlisi, bunu ziyaretçileri Captcha testine zorlamadan veya onlara sinir bozucu sorular sormadan yapıyor.

Google XML Sitemaps

Daha fazla trafik çekmek için, arama motorlarını sitenizde yeni içerik yayınlama konusunda bilgilendirmelisiniz. Burada, otomatik olarak güncellenmiş bir site haritası oluşturan ve hemen arama motorlarına gönderen Google XML Site Haritaları eklentisi olmadan yapamazsınız. Arama motorlarının sitenizde yeni bir gönderi bulmasını neden bekleyesiniz? Sonuçta, bu süre zarfında birisi içeriğinizi kopyalayabilir ve kendisininmiş gibi devredebilir! Google XML Site Haritaları eklentisi ile rahatça uyuyabilirsiniz.

Google Analytics

Google Analytics aracı, bir veya daha fazla site için arama istatistiklerini izleme ve görüntüleme yeteneği sağlar. Bunu yapmak için Google Analytics’e gitmenize bile gerek yok: eklenti, tüm verileri doğrudan WordPress panonuzda görüntüler.

Disqus Comments

Yorum alanı olmayan hiçbir modern blog tamamlanmış sayılmaz. Disqus Comments, spam koruması sağlarken ziyaretçilerin makaleleriniz hakkında yorum yapmasına olanak tanıyan mükemmel bir WordPress eklentisidir. Yerel WordPress yorum eklentisi yerine Disqus Yorumları kullanmanızı tavsiye ederim. Disqus Comments yalnızca daha şık bir arayüze sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcılara daha fazla işlevsellik sağlar. Dahası, bu program yorumları WordPress veritabanınızla otomatik olarak senkronize eder ve okuyucularla etkileşim için mükemmel bir ortam oluşturur.

WPForms

WPForms, muhtemelen WordPress için mevcut olan en başlangıç ​​dostu iletişim formudur. Bu oluşturucu ile, sadece birkaç tıklamayla geri bildirim formları, e-abonelikler, siparişler, ödemeler ve diğer birçok form türünü oluşturabilirsiniz. Bu eklentinin basitleştirilmiş ancak eşit derecede etkili bir sürümü mevcuttur – WPForms Lite.

OptinMonster

OptinMonster tartışmasız en iyi müşteri adayı oluşturma eklentisidir. Yardımıyla kullanıcılar, güzel katılımlı abonelik formları ve açılır bildirimler oluşturarak abone tabanlarını büyütebilirler. Hizmet, çeşitli işlevlerle doludur: Ziyaretçileri görüntüledikleri sayfalara göre hedeflemek, analizler, bölünmüş testler ve kullanıcı siteden ayrılmak üzereyken çekici bir teklif içeren bir pencere görüntüleyen özel teknoloji.

Jetpack

Jetpack, verimli bir içerik paylaşım eklentisidir. Bu programın en iyi araçlarından biri, sosyal ağlarda içerik paylaşma modülüdür: kısa kod kullanır ve siteyi yavaşlatmaz. Modül, tüm popüler ağlardaki içerik paylaşımının sayısını gösterir. Gelişmiş ayarları anlarsanız, JetPack gönderilerinizi paylaşım sayısına göre bile sıralayacaktır. Jetpack, şık paylaşım düğmelerine ek olarak, iyi yazılmış kodlarla çalışan çok çeşitli kullanışlı araçlar da sunar.

VaultPress

Herhangi bir site sahibinin, sitelerinin yedeklerini güvenli, uzak bir konumda saklamanın ne kadar önemli olduğunu anladığını düşünüyorum. Tüm web sitenizi günlük olarak yedekleyen ve çok katmanlı güvenlik sağlayan birinci sınıf bir sağlayıcı kullanıyor olsanız bile, yanlışlıkla insan hatası nedeniyle tüm verilerinizi kaybetme riski tamamen ortadan kaldırılamaz. Bu durumda Vault Press, tüm siteyi birkaç tıklamayla geri yüklemenize izin verecektir.

WP Migrate DB

WP Migrate DB, veritabanlarının ve ortam kitaplıklarının bir konumdan diğerine taşınması sürecini büyük ölçüde basitleştirir. Çoğunuz kendi deneyimlerinizden bir web sitesini bir barındırmadan diğerine veya uzak bir sunucudan yerel bir geliştirme ortamına taşımanın ne kadar zor olduğunu biliyorsunuz. WP Migrate DB ile bu sorunları unutabilirsiniz!

Simple Image Widget

Basit Resim Widget eklentisi, kenar çubuğuna bağlantı görevi görecek veya herhangi bir metni görüntüleyecek bir resim yerleştirmeniz gerektiğinde kullanışlıdır. Güzel, basit bir arayüz ve kesinlikle gerekli olan temel işlevler kümesini birleştiren bu eklenti, dar görevini açıkça yerine getiriyor.

Akismet

Akismet eklentisi, blogunuzu spam yorumlarından etkili bir şekilde temizler. Araç, tüm yorumları Akismet Web hizmeti üzerinden ileterek istenmeyen postayı gerçek yorumlardan ayırır. Tüm kullanıcılar, hangi girişlerin ilgisiz olarak işaretlendiğini veya kaldırıldığını görebilir. Spam olarak işaretlenen veya bir moderatör tarafından kaldırılan yorumlar renkli olarak vurgulanır.

WooCommerce

WooCommerce, web sitenizden mal veya hizmet satışını kolayca düzenlemenizi sağlayan ücretsiz bir çevrimiçi ticaret yazılımıdır. WordPress ile kusursuz entegrasyon ile WooCommerce, sınıfındaki en iyi eklenti olarak kabul edilir ve çevrimiçi mağaza sahiplerine ve geliştiricilerine çok çeşitli özellikler sunar. Eklenti, büyük esneklikle yüzlerce ücretsiz ve ücretli WordPress eklentisiyle uyumludur. WooCommerce şu anda tüm çevrimiçi mağazaların% 30’unda kullanılıyor ve sınıfındaki diğer tüm eklentileri popülerlik açısından geride bırakıyor.

FONDY

FONDY, web sitesi ve mobil uygulama sahiplerinin müşterilerinden çevrimiçi ödeme kabul etmelerini sağlamayı amaçlayan evrensel bir uluslararası ödeme platformudur. Ödemelerin kabulü herhangi bir para biriminde ve herhangi bir ülkede mümkündür, bu da ürünü rakiplerinden ayırır.

All in One Seo Pack

Kaynağınızı arama ağlarında tanıtmaya karar verirseniz, kullandığınız araçlar arasında All in One SEO Pack eklentisinin mevcut olması gerekir. Bununla birlikte, SEO için optimize edilmiş sayfa başlıkları (web tarayıcınızın üst kısmında görüntülenir), ana sayfa açıklamaları (arama sonuçlarında URL’nizin altında görüntülenir) ve içeriğinizin konusuyla ilgili anahtar kelimeler oluşturabilirsiniz.

Broken Link Checker

Bu hizmet sitenizi tarar ve bozuk bağlantılar veya eksik resimler hakkında (WordPress kontrol paneliniz veya e-postanız aracılığıyla) raporlar. Ayrıca, Kırık Bağlantı Denetleyicisi yardımıyla, bozuk URL’leri iyi olanlarla değiştirebilirsiniz.

Contact Form 7

Bu oldukça özelleştirilebilir programı kullanarak sitenize uygun bir geri bildirim formu ekleyebilirsiniz. Contact Form 7 eklentisi, güçlü spam koruması sağlamak için CAPTCHA ve Akismet araçlarıyla entegre edilmiştir.

Edit Flow

Bu eklenti, bir kullanıcının içeriğini yönetmek için ihtiyaç duyduğu her şeyi birleştirir. Örneğin, gönderilerinizin yayın zamanlamasını gösteren görsel bir takvim. Gönderileri diğer içerik yazarlarıyla tartışmak için, editoryal yorumlar için özel bir bölüm vardır. Yeni yorumlar eklendiğinde üyeler otomatik bildirim alır.

Editorial Calendar

Bu kullanışlı eklenti ile artık makalelerinizin yayın tarihleri ​​hakkında kafanız karışmayacak. Bir gönderinin yayınını farklı bir tarihe taşımak için fareyle sürüklemeniz yeterlidir. Editoryal Calendar, Akışı Düzenle eklentisinde yerleşik olarak bulunan takvime benzer. Dikkat dağıtıcı ekstra özellikler olmadan yalnızca bir takvime ihtiyaç duyan kullanıcılar için harika bir seçimdir.

WP Smush – Image Optimization

Web sitenizi hızlandırmanın kesin bir yolu, içerdiği görüntüleri optimize etmektir. WP Smush eklentisi işi sizin için yapabiliyorken neden her bir görüntüyü manuel olarak işleyesiniz?

Soliloquy

Soliloquy, abartmadan, WordPress için en iyi duyarlı kaydırıcıdır. Pek çok benzer program sitenizi yavaşlatıp SEO performansınızı olumsuz yönde etkilerken, Soliloquy kaydırıcıları anında yükler! Bu eklenti birçok kullanışlı özellikle doludur ve hatta ücretsiz bir sürümü vardır.

AdSanity

AdSanity, temel avantajı kullanım kolaylığı olan bir reklam yönetimi programıdır. Adsanity ile yeni bir reklam eklemek, yeni bir blog yazısı eklemek kadar kolaydır. Çeşitli widget’lar ve kısa kodlarla, kenar çubuklarına, yazılara ve sayfalara reklam yerleştirebilirsiniz. Hem geçici (belirli bir süre boyunca görüntülenir) hem de sonsuz (siz onları silene kadar görüntülenir) reklamlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca hizmet, reklamların görüntülenme ve tıklamalarıyla ilgili kullanıcı grafiklerini ve istatistiklerini gösterir.

Envira Gallery

Siteniz fotoğraflara ve resimlere dayanıyorsa, Envira Galerisi sitenizi yönetmede sağ kolunuz olacaktır. Çekici efektler, basit gezinme ve duyarlı tasarımlarla güzel resim galerileri oluşturmanıza olanak tanıyan duyarlı bir eklentidir. Hızlı çalışır ve her tür cihazda harika görünür. Envira Gallery Lite’ın ücretsiz sürümüne şimdi göz atın!

Login LockDown

Temel olarak, herhangi bir kullanıcının sitenize kimlik bilgilerini girmek için sınırsız sayıda girişimi vardır. Bu boşluk, bir şifreyi birbiri ardına deneyerek yönetici alanına girmeye çalışan birçok bilgisayar korsanı tarafından kötüye kullanılmaktadır. Login LockDown, parola denemelerinin sayısını sınırlar. Sınıra ulaşıldığında, akıllı eklenti yönetici paneline girişi geçici olarak engeller.

TablePress

WordPress’te yerleşik olarak bulunan yazı düzenleyicide tablo oluşturmak için işlevler bulamazsınız. Bir tablo eklemeniz gerekirse, TablePress eklentisi kullanışlıdır. WordPress’te tablolar oluşturun, bunları yazılara, sayfalara ve hatta widget’lara ekleyin. Tablo verilerinin dışa aktarılması işlevi de mevcuttur.

WPtouch

WPtouch, WordPress sitenizin mobil bir sürümünü oluşturmayı kolaylaştırır. Bu eklenti ile hiçbir duyarlı tema işlevsellik açısından rekabet edemez. Kaynağınızı mobil uyumlu hale getirmek mi istiyorsunuz? O zaman WPtouch sizin seçiminizdir!

ThirstyAffiliates

Bağlı kuruluş pazarlamasından para kazanmaya karar verirseniz, ThirstyAffiliates’e dikkat etmenizi öneririm. Bağlantıları eklemenize, gizlemenize ve hatta dışa aktarmanıza ve ayrıca seçilen anahtar kelimeleri bağlantılarla otomatik olarak değiştirmenize olanak tanıyan en iyi bağlı kuruluş bağlantı yönetimi hizmetidir.

Zendesk

Zendesk, esneklik, işlevsellik ve kullanılabilirliği birleştiren önde gelen bulut tabanlı müşteri destek programıdır. Bu, büyüyen şirketler için vazgeçilmez bir programdır. Artık sitenize veya blogunuza kullanışlı bir iletişim formu ekleyebilir, böylece kullanıcılardan talepler alabilir ve onlara zamanında yanıt verebilirsiniz.

Bu liste muhtemelen pek çok yararlı WordPress eklentisi içermiyor. Favori hizmetlerinizi yorumlarda paylaşın! Ve umarım bu makale sayesinde, WordPress web sitenizi veya blogunuzu daha da iyi hale getirecek yeni programlar keşfetmişsinizdir!

Başa dön tuşu