Audi yeni elektrikli sedanı E-Tron GT ‘yi tanıttı

Audi yeni elektrikli sedanı E-Tron GT ‘yi tanıttı

Audi’nin hali hazırda iki elektrikli aracı var: e-tron ve e-tron Sportback. Aile şimdi e-tron GT spor sedan ile genişletildi.

Yenilik , 2018’de aynı adı taşıyan konsept otomobili neredeyse tam olarak kopyalıyor . Seri versiyonda sadece dış kapı kolları vardır, aksi takdirde ciddi farklılıklar yoktur. Aynısı salon için de geçerlidir: Çok küçük değişiklikleri ve farklı malzeme seçimlerini hesaba katmazsanız, o zaman burada da aynıdır.

Elektrikli sedan, Audi’nin kurumsal tarzında yapılmıştır, ancak profilde ve dörtte üç oranında bakıldığında, dejà vu hissinden uzaklaşmak mümkün olmayacaktır. Gerçek şu ki, e-tron GT, Porsche Taycan’ın J1 platformu üzerine inşa edildi ve orantıların ve gövde şekillerinin benzerliği (özellikle cam çizgi ve tavan sütunları) çarpıcı.

Yeni Audi tam olarak aynı dingil mesafesine sahip – 2900 mm. Ancak toplam uzunluk açısından, Audi elektrikli otomobil, kardeş Porsche’den 26 mm daha büyük, yani uzunluğu 4989 mm. Burada gövdenin biraz daha az aerodinamik olması dikkat çekicidir: “orijinal” için sürükleme katsayısı 0.22 yerine 0.24’tür.

Elektrikli otomobil iki versiyonda sunulur: e-tron GT ve RS e-tron GT. Her iki durumda da bir çift elektrik motoru ve dört tekerlekten çekiş kullanılır. E-tron GT, 238 hp sunar. (ön) ve 435 hp. (arkasında). Toplamda – 476 hp. ve standart modda 630 Nm ve 530 hp’ye kadar. ve Başlatma kontrolü etkinleştirildiğinde 640 Nm (bu geri tepme yalnızca 2,5 saniye için kullanılabilir). 0’dan 100 km / saate hızlanma 4,1 saniye, azami hız 245 km / sa.

RS e-tron GT aynı ön motoru kullanıldı ve 456 hp gücünde. Sonuç olarak, toplam güç 598 hp’ye ulaşır. sürekli modda ve 646 hp. kısa dönemde. Sonuç olarak, “elektrikli tren” 0-100 km / s hızlanarak 3,3 saniyede, maksimum hız – 250 km / s.

Versiyondan bağımsız olarak, elektrikli araca 93 kWh kapasiteli bir batarya takılıdır (bunun sadece 85 kWh’si mevcuttur). Menzil, e-tron GT için 487 km ve RS e-tron GT (WLTP döngüsü) için 472 km’dir. 270 kW gücünde ve 800 volt voltajda bir istasyona bağlandığında, tam olarak şarj olması 25 dakika sürer ve 100 km’lik bir yolculuk için 5 dakikada şarj edebilirsiniz.

Audi e-tron GT için Matrix LED farlar ve lazer uzun huzme, park etme, uyarlanabilir hız sabitleyici ve uyarlanabilir süspansiyon (RS versiyonunun temel donanımına dahildir) sipariş edilebilir.

Please Install JNews Themes To use JNews Gallery Shortcode Feature
Başa dön tuşu