Audi yeni elektrikli sedanı E-Tron GT ‘yi tanıttı

Audi yeni elektrikli sedanı E-Tron GT ‘yi tanıttı

Audi’nin hali hazırda iki elektrikli aracı var: e-tron ve e-tron Sportback. Aile şimdi e-tron GT spor sedan ile genişletildi.

Yenilik , 2018’de aynı adı taşıyan konsept otomobili neredeyse tam olarak kopyalıyor . Seri versiyonda sadece dış kapı kolları vardır, aksi takdirde ciddi farklılıklar yoktur. Aynısı salon için de geçerlidir: Çok küçük değişiklikleri ve farklı malzeme seçimlerini hesaba katmazsanız, o zaman burada da aynıdır.

Elektrikli sedan, Audi’nin kurumsal tarzında yapılmıştır, ancak profilde ve dörtte üç oranında bakıldığında, dejà vu hissinden uzaklaşmak mümkün olmayacaktır. Gerçek şu ki, e-tron GT, Porsche Taycan’ın J1 platformu üzerine inşa edildi ve orantıların ve gövde şekillerinin benzerliği (özellikle cam çizgi ve tavan sütunları) çarpıcı.

Yeni Audi tam olarak aynı dingil mesafesine sahip – 2900 mm. Ancak toplam uzunluk açısından, Audi elektrikli otomobil, kardeş Porsche’den 26 mm daha büyük, yani uzunluğu 4989 mm. Burada gövdenin biraz daha az aerodinamik olması dikkat çekicidir: “orijinal” için sürükleme katsayısı 0.22 yerine 0.24’tür.

Elektrikli otomobil iki versiyonda sunulur: e-tron GT ve RS e-tron GT. Her iki durumda da bir çift elektrik motoru ve dört tekerlekten çekiş kullanılır. E-tron GT, 238 hp sunar. (ön) ve 435 hp. (arkasında). Toplamda – 476 hp. ve standart modda 630 Nm ve 530 hp’ye kadar. ve Başlatma kontrolü etkinleştirildiğinde 640 Nm (bu geri tepme yalnızca 2,5 saniye için kullanılabilir). 0’dan 100 km / saate hızlanma 4,1 saniye, azami hız 245 km / sa.

RS e-tron GT aynı ön motoru kullanıldı ve 456 hp gücünde. Sonuç olarak, toplam güç 598 hp’ye ulaşır. sürekli modda ve 646 hp. kısa dönemde. Sonuç olarak, “elektrikli tren” 0-100 km / s hızlanarak 3,3 saniyede, maksimum hız – 250 km / s.

Versiyondan bağımsız olarak, elektrikli araca 93 kWh kapasiteli bir batarya takılıdır (bunun sadece 85 kWh’si mevcuttur). Menzil, e-tron GT için 487 km ve RS e-tron GT (WLTP döngüsü) için 472 km’dir. 270 kW gücünde ve 800 volt voltajda bir istasyona bağlandığında, tam olarak şarj olması 25 dakika sürer ve 100 km’lik bir yolculuk için 5 dakikada şarj edebilirsiniz.

Audi e-tron GT için Matrix LED farlar ve lazer uzun huzme, park etme, uyarlanabilir hız sabitleyici ve uyarlanabilir süspansiyon (RS versiyonunun temel donanımına dahildir) sipariş edilebilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu