Uygun Fiyata Domain Ve Hosting Nasıl Alınır?

Uygun Fiyata Domain Ve Hosting Nasıl Alınır?

 İnternette görünür olmak için yapılacak olan web siteniz için domain ve hosting hizmeti bulunmak zorundadır. Yapılan ya da bulunan her internet sitesinde bir domain ve içeriklerin saklaması için bir hosting vardır.

Uygun Fiyata Domain Ve Hosting Nasıl Alınır?

Domain, internette olan alan adı demektir ve hosting ise sitenizde bulunan tüm içerileri depolandığı yer demektir. Kısaca anlatmak gerekirse Domin yani alan adı sizin internet sitenizin ismi demektir. Yani ww.youtube.com gibi bir internet sitesinin youtube yazan kısmı sizin domainiz yani alan adınız olmaktadır. Arayıcılar sizi bu alan adı ile bulacaklardır.

Fakat sizin bu domaini satın almanız gerekmektedir. Öncelikle Domain tek başına yeterli değildir yanında bir de hosting almanız gerekmektedir. Birbirine bağlayıcı olan domain ve hosting siteniz için olması gerekenlerdir. Her domainin yıllık ödemeleri vardır ve ödemeler yıllık olarak yapılmaktadır. Hostingler ise paketler halinde satılmaktadır. Sitenizde olacak içeriklerin büyüklüklerine göre hosting satın almanız gerekmektedir.

Domain Ve Hosting Alımı

Size uygun ve özgün olan bir domain satın almak için öncelik olarak onun boşta olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. Daha sonra bu hizmeti sağlayan firmalar ile uygun fiyat karşılaştırması yaparak uygun olanı alabilirsiniz. Ucuz ya da düşük fiyata domain istiyorsanız bu pek mümkün değildir.

Çünkü firmaların geneli aynı fiyat sunmaktadırlar. Domain satın aldığınız vakit aynı firmadan hosting alma olanakları vardır. Fakat arzu edilmezse ayrı ayrı da satın almak mümkündür. Hosting fiyatları sizin sitenizin kapasitesine göre belirlenmektir.

Çünkü sitenizin içerikleri bakımından ne kadar yere sahip olacağını en iyi siz bilirsiniz ve içeriklerin çokluğuna göre yüksek oranda bir Hosting almanız gerekmektedir. Dolayısıyla yüksek kapasiteli Hosting alımında fiyatlarında fazla olmasına neden olacaktır.

Uygun Domain Ve Hosting Nasıl Alınır?

  • Domain ve hosting ucuz fiyata almak istenmektedir ama bu ucuz alımlar mümkün değildir. Piyasalarda olan firmaların geneli ortak fiyat sunmakta fakat uyguna almak tabiki mümkündür.
  • Bazı firmalar kampaya yapılarak uygun fiyat sunmakta ya da bazı ürünlerde indirim yapmaktadırlar. Bunları takip ederek uygun fiyata alım yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir