SEO Ajansı Uzmanlığı ve Deneyiminden Yararlanmak İçin Doğru Adres: Simur Digital

Google tarafından düzenli olarak yapılan tüm güncellemeleri yakından izleyerek, müşterilerinin web sitelerinin Google arama motoru botları nezdinde görünürlüğünün ve organik trafiklerinin artırılmasına yönelik çalışmaları söz konusu güncellemler doğrultusunda gerçekleştiren deneyimli SEO uzmanlarının dahil olduğu ekiplere SEO ajansı adı verilir. Atalay Sıdar tarafından kurulduğundan beri hizmet kalitesiyle dikkat çeken Simur Digital alanının önde gelen SEO ajansı olarak başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Simur Digital tüm müşterileri adına Google tarafından yapılan en son güncellemeleri yakından izlemekte, web sitelerini bu güncellemelere uygun olacak şekilde hazırlamakta ve arama motorlarına üst sıralara giden yolda etkili stratejilerle sağlam adımlar atılmasını sağlamaktadır.

SEO yani arama motoru optimizasyonu potansiyel olarak web sitelerinin anahtar kelime ya da anahtar kelime öbekleri aramalarıyla bulunmasını ve web sitesinin arama motorunda üst sıralarda listelenmesini sağlama amacıyla uygulanan kapsamlı prosedürler bütünüdür.

SEO çalışmaları sonucunda web sitesinin, doğru hedef kitle tarafından görülmesi sağlanır. Buna bağlı olarak daha kaliteli trafik elde edilir, daha yüksek geri dönüş ve daha fazla satış imkanı sağlanır.

SEO Nedir?

Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden elde edilen bir kısaltma olan SEO, Türkçe’de Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Son yılların en popüler dijital pazarlama terimlerinden biri olan SEO arama motorlarındaki arama sonuçlarından ücretsiz organik trafik elde etmek için planlanan ve uygulanan süreçtir.

SEO web sitesi içeriklerinin anahtar kelimeler, özgün içerikler ve kaliteli bağlantılar oluşturularak çevrimiçi aramalarla uyumlu hale getirilmesi amacıyla gerçekleştirilen çalışmaların bütünüdür. SEO geniş kapsamlı, özelleştirilebilir ve sürekli güncellenmesi gereken çalışmalardan oluşur.

Temel olarak SEO web sitelerinin Google başta olmak üzere arama motorlarında kullanıcıların yaptığı arama sonuçlarında üst sıralarda listelenmesini sağlama amacıyla uygulanır. Arama motorları web sitelerinin ücretsiz yani organik trafiğinin en önemli kaynağıdır. Bu nedenle SEO son derece rekabetçi bir alandır. Başarılı bir SEO stratejisi belirlemek ve düzenli olarak uygulamak ise işletmeler açısından önemli bir fayda sağlayabilir.

Google dünya genelinde en popüler arama motoru olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle SEO çalışmaları genellikle Google arama motoru optimizasyonu şeklinde gerçekleştirilir. Kullanıcılar Google’da bir arama yaptıkları zaman arama motorları, SERP’lerde yani arama motoru sonuç sayfasında listenecek içerikleri bir algoritmaya dayanarak belirlerler. Arama motorları yalnızca web sayfalarının içeriklerini görüntülemez. Aynı zamanda videolar, resimler, yerel işletme sonuçları ya da farklı medya türleri de arama motoru botları tarafından görüntülenebilir.

Neden SEO Ajansı İle Çalışılmalı?

SEO günümüzde şirketlerin dijital varlıklarının ayrılmaz parçalarından biridir. Profesyonel SEO ajansı ve deneyimli SEO uzmanı tarafından gerçekleştirilen profesyonel SEO hizmetleriyle işletmeler rakipleri karşısında avantajlı bir duruma geçebilirler. Bu kapsamda SEO stratejileri optimize edilir ve SEO stratejileri özelleştirilerek optimum fayda sağlanır.

Profesyonel SEO ajansı tarafından gerçekleştirilen çalışmalar arama motoru trafiğinin artırılmasında ve işlerin büyütülmesinde önemli rol oynayan belirleyici kriterler arasında yer alır.

SEO  Neden Önemlidir?

Günümüzde rekabetin çok yoğun olması nedeniyle SEO stratejilerinin önemi giderek artmaktadır. Arama motorları, farklı sorularının yanıtını bulmak ya da ürün ve hizmetlerden faydalanmak isteyen kullanıcılar tarafından çok sık kullanılır. Bu nedenle web sitelerinin, blogların ya da e-ticaret sitelerinin hedeflerine ulaşması için SEO çalışmalarından faydalanılması artık bir zorunluluk haline gelmiştir.

İnternet kullanıcıları nezdinde arama motorlarının sunduğu sonuçlar güvenilirdir. Arama motorları ise bu güven doğrultusunda en ilgili, kaliteli ve özgün sonuçları kullanıcılarına sunmak için birtakım kriterler kullanır. SEO çalışmaları kapsamında web sitelerinin arama motoru kriterlerine uygun hale getirilmesi sağlanır.

İnternet kullanıcıları arama motoruna girdikleri anahtar kelimelerle ilgili karşılarına çıkan sıralamalarda üst sıralardaki web sitelerini tercih eder ve bunları daha güvenilir olarak değerlendirirler. Bu açıdan değerlendirildiğinde de arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alma amacıyla yapılan SEO çalışmalarının ne kadar önemli olduğu açıkça gözler önüne serilmektedir.

SEO stratejileri kapsamında her web sitesi özelinde anahtar kelime analizi, hedef kitle analizi, pazar araştırması gibi farklı süreçler gerçekleştirilir. Anahtar kelime analizi sürecinde kullanıcıların arama motorlarına yazdığı ilgili kelimeler ile kelime öbekleri değerlendirilir. Temelde işletmelerin herhangi bir kampanyadan maksimum faydayı sağlaması ve pazarlama süreçlerini etkili bir şekilde yürütebilmesi için başvurulması gereken etkili pazarlama stratejilerinin başında hedef kitle analizi gelir. Doğrudan potansiyel müşterilere yönelik araştırmalar sonucu yeni bir ürünün ya da hizmetin değerlendirilme süreci pazar araştırması olarak adlandırılır. Ayrıca kullanıcı kullanıcı ve müşteri odaklı tasarımlarla hazırlanan içeriklerin basit ve kullanılabilir şekilde SEO ile birleştirilmesi kullanıcı deneyimi olarak nitelendirilir.

Bunların yanı sıra teknik SEO, site içi SEO ve site dışı SEO çalışmaları da SEO stratejilerinin en önemli adımlarını oluşturur. Sonuç olarak SEO önemlidir. Çünkü internet kullanıcılarının organik arama yoluyla web sitesini ziyaret etmesini sağlayan en etkili yöntemlerin başında SEO stratejileri gelir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başa dön tuşu