Tanıtım Yazısından Nasıl Avantaj Sağlanır?

Tanıtım yazısı, SEO için en sık kullanılan bir backlink alma yöntemidir. Reklam içeriği olarak sayılabilen bu yazılar, web sitelerin kullanıcı trafiğini en iyi şekilde artırmaktadır. Aynı zamanda Google arama sonuçlarında yükselmeye de yardımcı olarak web sitelerin olumlu bir imaj yakalamalarını sağlar.

Tanıtım yazısı üzerinden avantaj sağlanabilmesi için ise metnin ilgi çekici bir şekilde hazırlanması gerekir. Dolayısıyla okuyucu, tanıtım yazısında bulunan anahtar kelimeler aracılığıyla hedefteki web sitesine ulaşarak sitenin içeriklerinden faydalanabilir. Aksi takdirde tanıtım yazısının normal bir blog içeriğinden hiçbir farkı kalmaz ve backlink alma sayısı web site sahibini tatmin edici düzeylere çıkarmaz. Bu nedenle tanıtım yazısı hazırlanırken mevcut işletme ve hizmetleri detaylı olarak incelenmeli, ardından metin Türkçe’nin tüm özelliklerinden faydalanarak tamamlanmalıdır.

tanıtım yazısı

Tanıtım Yazısının Zararları Nelerdir?

Tanıtım yazısı doğru ve etkili bir şekilde hazırlandığında web site trafiğini her zaman artırmaya devam edecektir. Ancak web site içerikleri hakkında bilgi vermeyen ve kopya içerik bulunduran bir tanıtım yazısı sitenin imajını zedeleyebilir. Bununla beraber yazdırılan tanıtım yazısı konudan bağımsız bir web sitesinde yayınlandığında da yine aynı şekilde web sitenin otoritesi azalacaktır. Bu durumlar web sitenin Google arama sonuçlarında alt sıralara düşmesine neden olur. Tanıtım yazısı üzerinden kaliteli backlink alabilmek için ise yeterli bir tanıtım yazısına ve doğru bir yayın aracına ihtiyaç duyulur. Bunlar karşılandığı takdirde web sitenin aldığı backlink sayısında önemli artışlar yaşanacaktır.

Tanıtım yazısı web site sahibi tarafından yazılabileceği gibi ücret karşılığı bir yazar tarafından da yazılabilir. Tanıtım yazısı yeterli bilgi içerdiği ve SEO kurallarına uyduğu takdirde her iki yazım aracı da tercih edilebilir. Bununla birlikte dijital medyada backlink satın alma hizmetleri veren platformlar da bulunmaktadır. Benzer hizmetlerin verildiği popüler web siteleri ile anlaşıp tanıtım yazısı yazdırmakla uğraşmayıp makul fiyatlarla backlink satın alınabilir. Ancak bu işlemlerin güvenliği yeterince uygun olmayıp kesin olarak devamlılığı da belli değildir. Bu nedenle sektörde ortak olan sitelerle anlaşıp karşılıklı olarak tanıtım yazısı yazdırılması çok daha uygun olacaktır.

 

Başa dön tuşu